Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX Olayının Ardından Bank of America, Coinbase’in Göstergesinde Düşüşe Gitti

Banka, COIN hisselerinin derecesini alışta tutuyordu. Hedef fiyatı ise 77 dolardan 50 dolara çekti.

18 Kasım 2022 19:04

Güncellenme: 18 Kasım 2022 19:38

Rakibi FTX’in çöküşünün ardından çok sayıda dalgalanmayla boğuşan kripto para borsası Coinbase’in (COIN) hissesinin konumu Bank of America tarafından nötrden satışa çekildi.  


Bunun yanı sıra banka, Coinbase hisselerinin hedef fiyatını 77 dolardan 50 dolara düşürdü. Piyasa öncesi işlemde fiyatı 49,23 dolara çıkan COIN’in değeri bu ay başından beri neredeyse yüzde 30 geriledi.  


Bank of America her ne kadar Coinbase’den bir başka FTX vakası çıkmayacağından emin olsa da bu durumun “kripto ekosistemindeki geniş çaplı borç ödeyememe riskinden etkilenmeyeceği” anlamına gelmediğini belirtiyor.


Bankanın analist ekibi üç potansiyel dalgalanma görüyor: kriptoya duyulan güvenin zayıflamasından kaynaklı işlem hacminde düşüş, regülasyonların netleşmesinde gecikme ve sektörde daha da geniş çaplı düşüşlere yol açacak derecede zincirleme etki olasılığı.  


Banka uzun vadede regülasyonlara uyumluluk ve müşteri varlıklarının güvenliğine odaklanıldığı takdirde FTX çöküşünün Coinbase’in pazar payını artırabileceğini düşünüyor.


Bank of America daha önce Coinbase’in hisseleri hakkında yukarı yönlü hareketlilik öngörmüş, 6 Ocak’ta (o esnada 230 dolardan işlem görüyordu) konumunu alışa çekerek 340 dolardan fiyat hedefi vermişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Floki Geliştiricileri, Kullanıcılara Dijital Bankacılık Hesabı Sunmayı Planlıyor

23 Mart 2024 12:54

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk