Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX Kendine Bağlı Alt Kuruluşları Satmak İstiyor

Geçen ay iflas eden FTX, kendine bağlı alt şirketleri satmak için mahkemeye başvurdu.

16 Aralık 2022 10:09

Güncellenme: 16 Aralık 2022 11:21

Kripto para borsası FTX, aralarında ABD menşeli türev ürünler şirketi LedgerX’in de olduğu kendine bağlı bazı alt firmaların satışı için bir federal mahkemeye başvurdu.


FTX’in avukatları, Delaware iflas mahkemesine yapılan başvuruda şirkete bağlı belli firmalarla ilgili satış veya diğer stratejik işlemleri araştırmanın yöneticilerin önceliği olduğunu belirtti.


Bu firmalar arasında LedgerX, FTX Japonya, FTX Avrupa ve Embed Business bulunuyor.


Bu şirketlerin çoğu aslında FTX tarafından yakın zamanda satın alındı. Yani büyük ölçüde ana şirketlerinden bağımsız faaliyet gösterdiler. Dolayısıyla bu şirketlerin varlıkları ve fonları, diğer bağlı şirketlerin aksine FTX’ten bağımsızlar.

Öte yandan FTX’in yeni CEO’su John Ray III Salı günü yapılan duruşmada bu kuruluşların FTX’te ayrı olsalar da tamamen bağımsız olmadıklarını da belirtti.


Şu anda FTX’e bağlı alt kuruluşların çoğunun lisansı askıya alınmış durumda. Ancak mahkemeye sunulan dosyada bu şirketlerin faaliyete geçme süreleri uzadıkça varlıklarının değerinin düşme riski hem de lisanslarının kalıcı olarak iptal edilme riski artıyor.  


Ayrıca başvuruda FTX’e bu şirketler için 100’den fazla teklif geldiğini belirtiyor. Eğer satış işlemi onaylanırsa ilgili taraflar tekliflerini sunmaya başlayacaklar. Dosyada bunun için muhtemel tarih olarak önümüzdeki Şubat veya Mart ayları gösteriliyor.


Bunun yanında başvuruda bu satışlardan alacaklıların da faydalanacağı vurgulanıyor. FTX’in alacaklılara 10 milyar dolardan borcu bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Reecoin, Ethereum Virtual Machine (EVM) Uyumlu bir Altyapı Üzerine Kurulu Olacak

15 Şubat 2024 14:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk