Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX Firmalarının İflas Anında Bilançolarında 6,8 Milyar Dolar Açık Vardı

Şirketler grubunun 4,8 milyar dolarlık varlığa karşılık yaklaşık 11,6 milyar dolarlık borcu bulunuyordu.

20 Mart 2023 08:09

Güncellenme: 20 Mart 2023 08:16

Geçtiğimiz Cuma günü, iflas mahkemesinde gerçekleşen duruşma kayıtarına göre Sam Bankman-Fried’a bağlı kripto imparatorluğunun geçtiğimiz Kasım ayında iflas başvurusu yaptığı sırada, bilançosunda 6,8 milyar dolarlık bir açık vardı.


Bilançoda meydana gelen söz konusu bu açık miktarına FTX.com’daki 10,6 milyar dolarlık açık ile FTX.US’deki 87 milyon dolarlık açık da dahil durumda. İflas anında FTX’in kardeş ticaret şirketi Alameda Research 2,6 milyar dolar değerinde net varlığa sahipken, FTX Ventures’ın ise 1,3 milyar dolarlık net varlığı vardı.


Şirketler grubu 4,8 milyar dolarlık varlığa sahip olmasına rağmen, büyük çoğunluğu müşteri alacakları olarak kaydedilen yaklaşık 11,6 milyar dolarlık borcu mevcuttu.

Danışmanlar, tüm bu açıklamalara yönelik olarak ifadelerin denetlenmediğini ve değişikliğe tabi olduğunu belirttiler.


Kripto borsası FTX, geçtiğimiz yıl Kasım ayında, ABD'de iflas başvurusunda bulunduğunu duyurmuştu.


CEO ve kurucu Sam Bankman-Fried, görevinden istifa ettmiş ancak düzenli bir geçişe yardımcı olacağı yeni CEO John Ray tarafından açıklanmıştı.


Basın açıklamasına göre, FTX.com, varlığının yanı sıra FTX US, Alameda Research ve yaklaşık 130 bağlı şirketi de içeren FTX Group, 11. bölüm iflas işlemleri için başvururken FTX Digital Markets, FTX Australia, FTX Expess Pay ve LedgerX iflas başvurusuna dahil değillerdi.


Ray, açıklamasında, "FTX Grubunun sadece ortak bir süreçte efektif yönetilebilecek değerli varlıkları var. Tüm paydaşlara karşı bu çabayı titizlik ve şeffaflık içinde yürüteceğimizden emin olmak istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.


Daha Fazla Oku

    FTXSam bankamn friedbilançoiflasAlameda researrch

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk