Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX, En Son FTT Token Yakım İşleminden Bu Yana İşlem Komisyonlarından 34 Milyon Dolar Kazandı

7 Kasım’a planlanmış ama duyurulmamış bir yakım işlemi söz konusu.

10 Kasım 2022 16:04

Güncellenme: 10 Kasım 2022 16:14

Kripto para borsası FTX kendi token’ı olan FTT’nin en son 31 Ekim’deki yakım işleminden bugüne işlem komisyonlarından 34 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelir kullanıcıların para çekmelerinin engellendiği bu haftaki gelişmelere rağmen elde edildi. 


Borsadan 72 saatte 6 milyar dolar çekilmesinin ardından müşterilerin çekim işlemleri durdurulmuştu. Bu dönemde borsa faaliyetlerini sürdürmüştü.


Ayrıca şirket Binance ile bir kurtarma operasyonu üzerine konuşuyordu. Artık bu işlemin gerçekleşmeyeceği kesinlik kazanmış gibi görünüyor.


FTX, kuruluşundan bu yana işlemlerden elde ettiği komisyon gelirlerinin yüzde 33’ünü FTT token’ı haftalık bazda düzenli biçimde yakmak için kullanıyor. FTX, en son yakla işleminin 7 Kasım’da planlandığını duyurmamış. 


Pazartesi için planlanan yakma işleminde 11.397.021 dolar değerinde 3.795.212 FTT token yakılması planlanmıştı. Bu miktar toplam arzın yüzde 1’ine karşılık geliyor.


FTX’in tarihindeki en büyük yakım işlemi geçen Mayı’ta yaşandı. Şirketin web sayfasındaki bilgilere göre bu işlemde 10,2 milyar dolar değerinde token yakıldı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Madencisi Marathon Geçersiz BTC Bloğu Çıkardı

27 Eylül 2023 15:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk