Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX CEO’su John Ray Saldırı Haberini Doğruladı, Yetkililerle Birlikte Çalıştıklarını Belirtti

Ray, FTX’in ve FTX US’in tüm varlıkları güvende tutmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

12 Kasım 2022 22:43

Güncellenme: 12 Kasım 2022 22:46

Kripto borsası FTX’in yeni CEO’su John Ray Cumartesi günü Twitter’da Cuma günü iflas koruması başvurusu yapan FTX’in ve şirketin ABD iştiraki olan FTX US’in hacklendiğini ve yüz milyonlarca dolarlık kriptonun borsanın cüzdanlarından çalındığını doğruladı.


FTX’in hukuk baş müşaviri Ryne Miller’ın hesabından yapılan açıklamada CEO Ray “FTX ve FTX.com olarak varlıkları, tespit ettiğimiz her noktada güvence altına almak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.


Hack olayının Cuma akşamı ABD saatiyle 22.00’da başlamasının ardından FTX’e ait cüzdanlardan fonların transfer edildiği görüldü. Miller, “yetkisiz işlemlerin izlenerek hasar oluşmasını önleyecek adımların atılmaya çalışıldığını” belirtti.


Ray, Miller’ın ifadesini onaylayarak “FTX’in işlem ve çekim özelliklerini kaldırma ve olabildiğince fazla dijital varlığı soğuk cüzdana taşıma sürecinde olduğunu” ilave etti.


Ray’a göre, “şirketin yöneticileri devlet yetkilileriyle koordinasyon ve işbirliği içerisinde çalışmaya devam ediyor. “

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk