Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

FTX Alacakları En Fazla 12 Sent Ediyor

FTX kullanıcıları iflas sürecini beklemek yerine alacaklarını satabilir. Ancak, her bir dolara karşılık en fazla 12 sent öneriliyor.

16 Kasım 2022 10:11

Güncellenme: 16 Kasım 2022 11:15

Paraları iflas eden kripto borsası FTX’te kalan yatırımcılar, burada kilitli kalan paralarını geri alabilmek için çetin bir hukuk mücadelesine girecekler. Yatırımcılar alacaklarını satabilirler. Ancak paralarının sadece bir kısmını alabilirler.


Bir firma, FTX’in yaptığı gibi iflas korumaya başvurduğunda, sürecin sonuçlanmasını beklemek istemeyen alacaklılar, alacaklarını varlık yatırımı şirketlerine satabiliyorlar. 


İflas eden şirketlerin alacaklarına yönelik bir pazaryeri platformu bulunan varlık yatırım şirketi Cherokee Acquisition’ın 100.000 dolardan fazla alacağı olan FTX kullanıcıları için belirlediği fiyat her bir dolar için 8-12 sent.


FTX kredi alacakları için belirlenen fiyatın düşük olması, FTX kullanıcılarının paralarının geri alma olasılığının da düşük olduğunu gösteriyor.


Karşılaştırma yapıldığında, iflas eden kripto kredi şirketi Celcius’un alacaklıları için belirlenen fiyatın bir dolar karşılığı 20 sent, Voyager Digital alacaklıları için belirlenen rakamın ise 40 sent olduğu görülüyor.


Öte yandan, 507 Capital yönetici ortaklarından Thomas Braziel, FTX kullanıcıları için belirlenen bu düşük fiyatın bile potansiyel alıcılar açısından aslında yüksek olduğunu düşünüyor. Braziel, “Kredi alacaklarını bu fiyata kimse almaz. 3-5 sent aralığı daha doğru bir fiyat” diyor.


FTX borsasında Genesis Trading, Galois Capital ve Ikigai gibi büyük şirketler dâhil sayısız kullanıcının parası kalmış durumda.


Geçen hafta, kredi alacaklarını satmak isteyen bazı kullanıcılar Telegram’da da bir grup kurmuşlardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk