Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FSInsight’a Göre, Celsius Olayı ve UST Çöküşü Kripto İçin Uzun Vadede Yardımcı Olabilir

Firma, gelinen noktayı bitcoin için iyi bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

16 Haziran 2022 09:30

Güncellenme: 16 Haziran 2022 11:02

FSInsight Salı günü yayınladığı raporda, makro rüzgarlar ve aşırı kaldıraçlı kâr stratejilerinin birleşiminin, son günlerde içinde kripto para birimlerinin zorunlu satışına sebep olduğunu ve dijital varlık piyasasından 200 milyar dolardan fazla değeri sildiğini açıkladı.


FSInsight'ın dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell, raporda terraUSD  ve Celsius'un kaldırılması sektör için uzun vadede yapıcı yorumunu yaptı.


Geçtiğimiz ay, Terraform Labs'in iki tokeni terraUSD ve luna çökmüş, geçen hafta kripto kredi kurumu Celsius Network, aşırı piyasa koşulları nedeniyle tüm para çekme, takas ve transferleri durdurmuştu.


Raporda, “Bu tarz bilgisiz sermaye yıkımının bu tür kamuya açık gösterileri, geleneksel finans endüstrisinde çoğunlukla göz ardı edilir ancak kripto pazarları daha fazla tekrar etme ve hızlı adımlarla gelişme avantajına sahip” ifadeleri kullanıldı.


“Celsius ile ilgili olarak, kazanç yaratma stratejileri gerçek olamayacak kadar iyiyse, bunun nedeni muhtemelen öyle olmalarıdır”  vurgusunu yapan FSInsight, kripto kredi sağlayıcısının müşteri varlıklarında risksiz getirileri desteklemekle ün saldığını da sözlerine ekledi. 


FSInsight, sahip olunan ve gözetim altında tutulan varlıklar arasındaki farkın yalnızca piyasanın zorlu zamanlarında ortaya çıktığını ve birçok Celsius kullanıcısının artan piyasa oynaklığı döneminde kendilerini geri çekemediklerini belirtti. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 21:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk