Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FSInsight: Ether’in Piyasa Değeri 12 Ay İçinde Bitcoin’i Geçebilir

Araştırma şirketi FSInsight’a göre, birleşmesi planlandığı gibi giderse Ether’in ihraç oranı düşecek ve günlük satış baskısı azalacak

16 Ağustos 2022 14:31

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 15:35

Araştırma firması FSInsight’ın Cuma günü yayımladığı bir rapora göre, Ether’in (ETH) piyasa değerinin önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’i (BTC) geçme ihtimali yüksek. Rapora göre bunun nedeni blok zincirin proof-of-stake (PoS) mekanizmasına geçmeyi planlayan Ethereum’un hem token üretimini hem de madenciler üzerindeki satış baskısını azaltacak oluşu.


Raporda ‘Birleşme’ olarak bilinen bu geçiş tamamlandığında “arzın enflasyon oranı azalacak” ve madenciler üzerindeki baskı “sıfırda kenetlenecek” diye belirtiliyor. CoinDesk verilerine göre şu anda Bitcoin’in piyasa değeri 461 milyar dolar, Ethereum’unki ise 226 milyar dolar.


Öte yandan raporda PoS’un Ethereum’un daha iyi ölçeklendirilmesini sağlayacağına dair yanlış bir kanı olduğu çünkü blok zincirin temelde nispeten pahalı kalmaya devam edeceği belirtiliyor.


FSInsight Dijital Varlık Stratejileri Lideri Sean Farell, raporda asıl amacın enerji tüketimini yüzde 99,9 düşürmeyi ve böylece blok üretimine daha çok kişinin katılımının sağlanması olduğunu aktarıyor. Proof-of-work’ten (PoW) Eylül ayında yapılması planlanan geçiş blok zinciri için yapılması planlanan beş güncellemeden ilki.


FSInsight, Birleşme tamamlandıktan sonra maruz kalacakları riski azaltmak isteyen yatırımcılardan bir miktar ikincil piyasa satış baskısı olması muhtemel olsa da, ağın “deflasyonist arzdan kaynaklanan akış dengesizliklerinin fiyatlar için inanılmaz derecede yapıcı olma potansiyeline sahip olduğunu" belirtiyor.


Raporda ayrıca “Lido (LDO), Rocket Pool (RPL), Optimism (OP) ve Polygon (MATIC) gibi ‘birleşme-bitişik’ isimler süreci ‘yüksek-beta’ derecede teşhir etmek için cazibeli fırsatlar” deniliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk