Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Frax Finance, Varlık İhraç Zinciri Noble Aracılığıyla Cosmos Ekosistemine Genişliyor

FRAX ve sFRAX, Cosmos ekosisteminin yerel token’ları haline gelecek.

4 Nisan 2024 10:31

Güncellenme: 4 Nisan 2024 10:37

Yedinci en büyük stabilcoin FRAX'a ev sahipliği yapan merkeziyetsiz protokol Frax Finance, çalışmalarıı Ethereum'un ötesine, yaklaşık 80 blok zincirinden oluşan Cosmos ekosistemine genişletmek için varlık ihraç zinciri Noble ile önemli bir ortaklık kurdu.


ABD dolarına sabitli kripto teminatlı bir stabilcoin olan Frax token (FRAX) ve token’ın stake edilmiş versiyonu sFRAX, Noble aracılığıyla Cosmos ekosisteminin yerel token’ları haline gelecek.


Birlikte çalışabilirlik ağı olan Cosmos ekosistemine yapılan genişlemenin, FRAX ve sFRAX'ın ticaret, tasarruf, ödemeler ve teminat dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda benimsenmesini artırması ve Cosmos kullanıcılarına dünyanın en büyük ikinci dolara sabitli kripto para birimi olan USDC'ye merkeziyetsiz bir alternatif sunması bekleniyor.


Frax Finance’in kurucusu Sam Kazemian: "FRAX token’ını Cosmos'a getirmek bir süredir önceliklerimiz arasındaydı ve Noble'ı ihraç ortağımız olarak duyurmaktan heyecan duyuyoruz. FRAX ve sFRAX'ın kullanıma sunulmasını dört gözle bekliyoruz. Biz ve ortaklarımızın yanı sıra Cosmos uygulama zincirleri ve kullanıcıları topluluğu tarafından geliştirilen potansiyel yenilikçi kullanım durumları ve teşviklerden heyecan duyuyoruz."


Noble, Comos ekosisteminde yerel dijital varlıklar geliştirmek için tasarlanmış, Cosmos uygulamasına özel bir blok zinciridir. Circle'ın USDC'si, Eylül 2023'te Noble aracılığıyla Cosmos'a genişletildi. Yazının yazılması sırasında Noble'ın dolaşımdaki toplam arzı 195 milyon doların üzerinde ve bu da tüm blok zincirlerindeki toplam USDC arzının yüzde 0,6'sını oluşturuyor.


Daha Fazla Oku

    FRAXsfraxnobleUSDCCosmos

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk