Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Fransa Enerji Sektörünün Dev İsmi EDF’nin İştiraki, Chiliz Ağı Doğrulayıcısı Oldu

Exaion, veri merkezlerinin enerji verimliliğini ele alarak, endüstrilere bulut ve blok zinciri ile ilgili dijital dönüşüm konusunda yardımcı oluyor.

21 Mart 2024 16:29

Güncellenme: 21 Mart 2024 16:46

Fransa'nın devlete ait enerji şirketi EDF'nin yan kuruluşu olan Exaion, Chiliz Chain için ağ doğrulayıcısı oldu. Şirketler, blok zinciri teknolojisini spor ve eğlence sektörlerine genişletirken, Socios.com’un taraftar token ticaretine ev sahipliği yapan ağın güvenliğini sağlayacaklar.


Chiliz, e-postayla gönderilen açıklamaya göre Exaion'un enerji ve teknoloji sektörlerindeki uzmanlığından yararlanmayı hedefliyor. Exaion, veri merkezlerinin enerji verimliliğini ele alarak, endüstrilere bulut ve blok zinciri ile ilgili dijital dönüşüm konusunda yardımcı oluyor.


Exaion'un kurucu ortağı Fatih Balyeli, bu hamleyi "dijital etkileşimin geleceğini şekillendirme hedefimizle örtüşen çok önemli bir strateji" olarak nitelendirdi.


Socios.com platformu, FC Barcelona, Manchester City, Juventus ve Paris St-Germain dahil olmak üzere dünyanın en büyük futbol takımları için taraftar token’ları geliştiriyor. 


Doğrulayıcılar, işlemleri doğrulayarak ve akıllı sözleşmeleri yetkilendirerek ağı güvence altına almak için blok zinciri düğümlerini (node) yönetir. Bunun karşılığında da gelir elde ederler.


Daha Fazla Oku

    FransaChilizexaionedf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk