Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Franklin Templeton Ether ETF Yarışına Katılması Neden Önemli?

Varlık yöneticisi aynı zamanda spot bitcoin borsa yatırım fonu ihraççılarından biri.

13 Şubat 2024 09:13

Güncellenme: 13 Şubat 2024 09:39

Franklin Templeton da spot ether borsa yatırım fonu (ETF) için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurdu.


Böylece arlık yöneticisi son aylarda başvuruda bulunan BlackRock, Fidelity, Ark ve 21Shares, Grayscale, VanEck, Invesco ve Galaxy ve Hashdex'e katıldı.


Başvuru, Franklin'in diğer dokuz ihraççıyla birlikte bir spot bitcoin ETF'si başlatmasından yaklaşık dört hafta sonra geldi. Varlık yönetimi devi BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust’ı (IBIT) ve Fidelity'nin Wise Origin Bitcoin Fonu (FBTC) en çok talep gören ETF’ler oldu. Bu sırada Franklin, lansmanından bu yana yalnızca yaklaşık 70 milyon dolarlık girişle nispeten başarısız bir başlangıç yaptı.


IBIT, geçtiğimiz ay 3,5 milyar doların üzerinde bitcoin girişine tanık olurken, Fidelity yaklaşık 3 milyar doları gördü.


SEC, analistlerin beklentileriyle paralel olarak şimdiye kadarki ether ETF başvurularına dair kararlarını sürekli erteledi. JPMorgan, şu anda böyle bir fonun mayıs ayından önce onaylanma olasılığını %50'den az gördüğünü bildirdi. Merkeziyetsiz tahmin piyasası Polymarket'ten gelen verilere göre, traderlar da ether ETF’lerinin 31 Mayıs’a kadar onaylanma olasılığını %50 olarak görüyor.


Genellikle "demode" olarak kabul edilen Franklin Templeton, CEO Jenny Johnson'ın 2020'de şirketi devralmasından bu yana kripto dünyasına yönelik birkaç adım attı.


Daha Fazla Oku

    Franklin Templetonether etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk