Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Fractional için 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turu

NFT’lerde toplu mülkiyet hakkı sağlayan Fractional yeniden markalaşarak Tessera adını aldı.

18 Ağustos 2022 10:08

Güncellenme: 18 Ağustos 2022 13:52

NFT’lerin toplu mülkiyetine ve yönetimine izin veren bir potokol olan Fractional, Tessera adıyla yeniden markalaştığını duyurdu. Protokol ayrıca yaz başlarında kapanan kripto odaklı yatırım devi Paradigm liderliğindeki 20 milyon dolarlık bir yatırım turunu ortaya çıkardı.


NFT’ler görseller ya da müzikten oluşan, sahibinin kim olduğunun kanıtlanabildiği benzersiz dijital varlıklar olarak tanımlanıyor. Token’lar aslında tekil varlıklar. Ancak, eğer merkeziyetsiz bir platforma kilitlenip ardından da birden fazla değiştirebilir token’lara bölünürlerse, parçalanmış NFT’lere sahip olmak da mümkün oluyor.


Parçalanmış NFT sahipliği, hakların değerinin artmasını ve pahalı, yüksek talep gören değerler için kredi teminatı sağlayarak maliyetleri ve riskleri düşürüyor.


Fracitional Ekibi (Artık Tessera), online yayıncılık platformu Medium’da paylaştıkları bildiride, “NFT’ler insanların iletişimini, oluşturdukları toplulukları ve yönetime bakış açılarını dönüştürüyor. Biz de toplu mülkiyet hakkının geleceğini desteklemek için basit bir akıllı kontrattan tamamen açık bir NFT altyapısına dönüşüyoruz” diye belirtti.    

Seri A turundaki diğer yatırımcılar arasında Focus Labs, Uniswap Labs Ventures, eGirl Capital ve Yunt Capital bulunuyor.


Paradigm, geçen yıl rekor kırarak 2,5 milyar dolarlık kripto odaklı bir risk sermayesi fonu başlatmıştı. Bu rekor Mayıs ayında Andreessen Horowitz’in 4,5 milyar dolarlık yatırım aracıyla kırılmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD TÜFE Verileri Öncesinde 63 Bin Dolar Seviyesinde

15 Mayıs 2024 16:38

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk