Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Foundry, Sorunlu Madenci Compute North'un Varlıklarından Bazılarını Satın Aldı

Foundry, iki madencilik tesisini satın alacak ve gelişme aşamasındaki üçüncü bir tesisin satın alma opsiyonuna sahip olacak.

23 Kasım 2022 09:12

Güncellenme: 23 Kasım 2022 10:54

Kripto madencilik ve staking firması Foundry, Eylül ayında Bölüm 11 iflas koruması başvurusu yapan bitcoin madencisi Compute North’un toplam 17 megavat (MW) kapasiteli iki kripto madenciliği varlığını satın aldı.


Satın alma ile ilgili yapılan açıklamaya göre, Foundry, Compute North'un 6 MW ve 11 MW tam kapasiteli North Sioux City, SD ve Big Springs, Teksas'taki tesislerini satın alacak.


Dünyanın en büyük bitcoin madenciliği şirketlerinden biri konumundaki Compute North, Eylül ayında, 500 milyon dolara kadar olan borç yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini duyururken o günden bu güne kadar şirketin kendi kredi şirketi Generate Capital de dahil olmak üzere birçok varlığı satıldı.


Anlaşmadaki bir maddeye göre Foundry, Compute North'un Minden, Neb'deki tesisini tamamen inşa etme ve işletme haklarına da sahip olacak. 


Foundry CEO'su Mike Colyer yaptığı açıklamada, "Madencilik şirketlerini destekleyerek dijital varlıkların altyapısını güçlendirmek bizim işimizdi. Compute North Kuzey Amerika’da madencilik ekosistemini büyütürken attıkları temelin üzerine inşa etmeye devam etme şansı bulmamız bizi mutlu etti” dedi.


Foundry, CoinDesk'in ana şirketi olan Digital Currency Group'un (DCG) bir yan kuruluşu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk