Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Fon Yöneticisi Fintonia Group, Dubai'de Geçici Sanal Varlıklar Lisansı Aldı

Fintonia Group, Dubai'de faaliyet gösterme lisansını güvence altına almak için önde gelen birkaç kripto şirketini örnek aldı.

19 Temmuz 2022 07:43

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 11:25

Singapur merkezli kripto fon yöneticisi Fintonia Group, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından verilen geçici sanal varlık lisansı aldı.

Lisans, firmanın, gelişmekte olan BAE pazarında yer bulmaya çalıştığı için Dubai'deki kurumsal müşterilere kripto ürünleri ve hizmetleri sunmasına izin veriyor.


Fintonia Group, 2014'ten bu yana faaliyet gösteriyor ve 2016'dan beri Singapur Para Otoritesi tarafından kontrol ediliyor.


Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adrian Chang CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "Odak noktamız, Fintonia'nın sağladığı düzenlenmiş kurumsal hizmetlere olan taleple birlikte güçlü dijital varlık ekosistemlerinin geliştiğini gördüğümüz Singapur ve Dubai'deki işimizi büyütmek" şeklinde konuştu.


Dubai'de son dönemde Binince, OKX,FTX ve Kraken’in de içinde bulunduğu bir dizi kurum lisans almıştı.


Fintonia Grup, Three Arrows Capital, CoinDesk’in kardeş şirketi Genesis Global Trading ve Voyager Digital gibi en büyük kripto kredi şirketlerinin birçoğunu etkileyen iflas ve piyasa bulaşmasıyla sonuçlanan ödeme sorunları tarafından vurulmadan önce Dubai’ye taşınmayı planlamıştı.


Chang, CoinDesk'e Fintonia'nın benzer bir iş yürütmesine rağmen  Three Arrows Capital ile ilgili gerilemeden etkilenmediğini veya etkilenmediğini yineledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk