Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Fireblocks, GameFi ve NFT'lerile İlgilenen Firmalar için Bir SDK Hazırladı

Kripto para saklama şirketi Fireblocks, DeFi'ye dahil olan kurumların ötesine geçerek oyun, sosyal medya ve eğlence konusunda daha geniş bir geliştirici topluluğuna ulaşmayı hedefliyor.

18 Mayıs 2022 09:40

Güncellenme: 18 Mayıs 2022 13:14

Fireblocks, şirketlerin değiştirilemez tokenler (NFT'ler) ve merkezi olmayan oyun (GameFi) içeren uygulamalar için altyapı oluşturmasına olanak tanıyan, “Web3 Engine” isimli bir yazılım geliştirici kitini (SDK) piyasaya sürdü. 

Kurumlar arasında merkezi olmayan web hizmetlerine yönelik iştah artıyor gibi görünüyor. Son olarak Japon bankası Nomura merkezi olmayan finansman (DeFi) ve müşteriler için NFT'leri idare edecek bir yan kuruluş oluşturduğunu bildirdi.

Fireblocks CEO'su Michael Shaulov, DeFi'ye girmek isteyen banka ve kurumların, Fireblocks'a ait Aave Arc ile ortaklık kurmak da dahil olmak üzere bir süredir bu konu üzerinde çalıştığını; Web3 Engine ile daha geniş bir geliştirici topluluğunu hedeflediklerini söyledi. 

Shaulov bir röportajda, şu ifadelere yer verdi:

"DeFi ile çalışan finansal kurumların ötesinde buradaki en bariz müşterilerin oyun, sosyal medya ve eğlence alanındaki geliştiriciler olduğunu düşünüyorum. Bu SDK ilk olarak NFT'leri geniş ölçekte güvenli bir şekilde yönetecek. İkinci olarak geniş pazar yerleri, borsalar ve diğer ekosistemlere bağlanabilecek."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk