Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Fireblocks, Checkout.com USDC Anlaşması ile Ödeme Seçeneklerini Artırıyor

Fireblocks'un ödeme teknolojisi ile ticari ödemelerde USD coin üzerinden işlem yapılabilecek.

7 Haziran 2022 14:53

Güncellenme: 7 Haziran 2022 20:18

Checkout.com’dan, salı günü yapılan açıklamaya göre, Fireblocks'un kripto ödeme teknolojisini kullanarak artık tüccarların müşteri ödemeleri için anında itibari paradan sabit paraya dönüşüm sunabilecek. 


Fireblocks’taki, bu genişleme şirketin First Digital'i satın almasının ardından geldi. First Digital, ticari ödeme ve sınır ötesi kullanım durumları ile uyumlu kripto ve stablecoin kullanımını sağlamaya odaklanan bir ödeme teknolojisi firması.


Anlaşma, Fireblocks'ta USD madeni para (USDC), celo ve diğer sabit madeni paralar ve kripto para birimleri kullanarak işletmeler arası ödemeleri genişletme planı çerçevesinde hayata geçti. 


Fireblocks ödemelerden sorumlu başkan yardımcısı Ran Goldi, "Geleneksel olarak, ticari ödemeler, resmi tatiller hariç hafta içi 9-5 ile sınırlıdır ve toplu işleme nedeniyle birkaç iş günü boyunca daha da ertelenir. Checkout.com'un hafta sonu anlaşması, tüccarların artık keyfi ödeme süreleriyle kısıtlanmadığı anlamına geliyor" dedi.


Bu açılım, çeşitli ödeme firmalarının itibari para ve kripto ödeme seçenekleri arasındaki boşluğu kapatmaya çalışması ile birlikte geldi. Stripe, Nisan ayında, müşterilerin kriptoda satıcılara, serbest çalışanlara, içerik oluşturuculara ve hizmet sağlayıcılara ödeme yapmalarını sağlamak için Polygon'u kullanacağını söylemişti. İlk ödemeler, Polygon ağına özgü USDC stabilcoinleri kullanılarak ve Polygon uyumlu cüzdanlar aracılığıyla yapılacak. Beta çalışmasında, Checkout.com, müşterilerin itibari para işlemlerinin USDC aracılığıyla satıcılar için ödemeleri kullanma yollarını "başarıyla" test etti. Açıklamada, Checkout.com'un bugüne kadar USDC kullanan bir beta programında 300 milyon dolardan fazla ödemeyi kolaylaştırdığı belirtildi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk