Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Finblox Three Arrows Capital Belirsizliği Nedeniyle Ayda 1.500 Dolar Çekim Limiti Getirdi

Şirket Three Arrows Capital olayının likidite üzerindeki etkisini değerlendirdiğini belirtiyor.

17 Haziran 2022 06:34

Güncellenme: 17 Haziran 2022 11:20

Kripto staking ve getiri üretimi platformu Finblox aylık 1.500 dolarlık çekim limiti getirdi ve ödüllendirme uygulamalarını durdurdu. Bu kararın arkasında Hong Kong merkezli şirkete geçtiğimiz Aralık ayında 3,6 milyar dolarlık yatırım yapan kripto hedge fonu Three Arrows Capital’ın yaşadığı belirsizlik durumu yatıyor.

 

  • Twitter’de paylaşılan bir açıklamaya göre Three Arrow Capital’ın durumunu değerlendirdikten sonra bu değişikliklere gitme kararı verdi. 


  • Çarşamba günü yapılan açıklamalarda Thrree Arrow Capital’ın yaklaşık 400 milyon dolarlık bir likidasyonla karşı karşıya kalmasıyla birlikte ödeme yapamayacak hale gelme olasılığı ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

 

  • Finblox, açıklamasında, “Three Arrows Capital’ın da dahil olduğu sekiz iş ortağı ve protokol ile çalışarak getiri elde etmeye ve riski olabildiğince yaymaya gayret ediyoruz” diyordu.

 

  • “Finblox, kullanıcılarının fonlarını korumak ve hizmetlerini kesintisiz sürdürmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.”

 

  • Finblox web sitesinde 45 milyon varlıkları üzerinde 45 milyon dolarlık bir sigorta olduğunu belirtiyor.

 

  • Şirketin rakiplerinden olan faiz getirisi platformu Celcius, piyasa koşullarını neden göstererek çekim işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk