Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Finansal Sıkıntılar Yaşayan Genesis’in Daha Fazla Zamana İhtiyacı Var

Kasım ayındaki FTX çöküşünün ardından para çekme işlemlerini durduran Genesis’in CEO’su finansalları düzeltmek adına daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu söylüyor

5 Ocak 2023 12:57

Güncellenme: 5 Ocak 2023 14:46

Kasım ayında para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalan kripto brokeri ve kredi şirketi Genesis Global Trading’in geçici CEO’su, şirketinin sıkıntılı finansal durumunun üstesinden gelmesi için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını açıkladı.


Şirketin CEO’su Derar Islim Çarşamba günü müşterilerine yolladığı mektupta “Her ne kadar elimizden geldiğince hızlı hareket etmeye çalışsak da bu, oldukça karmaşık bir süreç ve daha fazla zaman istiyor” ifadelerini kullandı.


Digital Currency Group (DCG), Genesis ve CoinDesk’in çatı şirketi konumunda.


Kasım ayındaki FTX çöküşünün ardından Genesis, perakende kripto brokerlik şirketi Gemini’ın müşterilerinden gelen 900 milyon dolarlık fonu kilitlemişti. Muhtemel çözümlere ilişkin çıkan haberlerde iflas başvurusu da gündeme gelmiş, Aralık ayının başında Genesis söz konusu çözümün gerçekleşmesi için günler yerine “haftalara” ihtiyacı olduğunu söylemişti.


Gemini’in kurucu ortağı Cameron Winklevoss geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert’e “art niyetli oyalama taktikleri” yaptığını söyleyerek yerden yere vurmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk