Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FIFA, Dünya Kupası’nın Tarihi Anlarını NFT’leştiriyor

Futbolun unutulmaz anları Algorand blok zinciri üzerinde NFT’leştiriliyor ve futbolseverlerin beğenisine sunuluyor.

3 Eylül 2022 13:49

Güncellenme: 5 Eylül 2022 09:23

Futbolun çatı kuruluşu FIFA Katar 2022 Dünya Kupası kapsamında NFT temelli bir koleksiyon yayınlamaya karar verdi. Koleksiyon Dünya Kupası’nın tarihine damga vuran klasik kliplerden oluşacak.


FIFA+ Collect bu ay içerisinde lanse edilecek ve en güzel golleri, kurtarışları, gol sevinçlerini ve daha birçok anı içeren “tarihten anlar” serisi NFT’lerinden oluşacak. Bu varlıklar futbolseverler tarafından alınıp satılabilecek. 


FIFA World Cup NFT klipleri Algorand blok zincirine bağlı olacak. Algorand, Mayıs 2022’de yapılan bir anlaşma ile Katar 2022’nin resmi blok zinciri ve cüzdan iş ortağı olarak konumlanmıştı.


Spor organizasyonlarındaki klasik anlar yaklaşımı NFT’lerin yayılmasına da önemli destek veren bir uygulama. Bu uygulamanın en net örneklerinden biri de Dapper Labs tarafından geliştirilen NBA Top Shot serisi. 


FIFA’nın üst yöneticilerinden Romy Gai, “Taraftarlık yaklaşımı değişiyor ve dünyanın dört bir yanından futbolseverler oyunla farklı biçimde etkileşim kurmanın yollarını arıyorlar. Bu heyecan verici duyuru ile FIFA’nın koleksiyon ürünlerini futbolseverlerin beğenisine açıyoruz ve FİFA Dünya Kupası’nın bir parçası olma şansını demokratikleştiriyoruz” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk