Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

FBI, 3Commas’ta Soruşturma Başlattı

FBI, 3Commas’taki veri sızıntılarıyla ilgili soruşturma başlattı.

30 Aralık 2022 09:59

Güncellenme: 30 Aralık 2022 13:26

CoinDesk’in edindiği bilgilere göre FBI, 3Commas’taki veri sızıntısı iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı. Estonya menşeli kripto trading hizmetleri şirketinin kullanıcıları, birkaç haftadır şirketin CEO’sunun platformdan kullanıcı verileri sızdırıldığına dair yapılan uyarıları görmezden geldiğini söylüyordu.


Bu hafta, 3Commas ile bağlantılı 100.000 Binance ce KuCoin API anahtarı (kullanıcılara ait bilgiler bulunduran kodlar) bilinmeyen bir kişi tarafından sızdırıldı.


Perşembe günü, iki 3Commas personeli CoinDesk’e konuyla ilgili olarak FBI ajanlarının kendileriyle iletişime geçtiğini söyledi.


Son birkaç ay içinde pek çok 3Commas kullanıcısı, şirketin kendilerine sormadan bağlantılı olduğu kripto borsalarında müşteri fonlarıyla kripto alım satım işlemleri yaptığını fark etti. Ancak 3Commas bu kullanıcıların büyük ihtimalle pnished (hackerların kullandığı oltalama yöntemi) olduğunu belirtti ve platformlarının güvenli olduğunu vurguladı.


API veritabanı sızıntısını yapan kişi, anahtarların şirket içinden birinden satın aldığını ima etti. Ancak 3Commas CEO’su Yuriy Sorokin, yaptığı açıklamada bu konuda derhal bir iç soruşturma yaptıklarını ancak hiçbir kanıt bulunamadığını belirtti.


Öte yandan, yaklaşık 60 kişilik bir grup fonlarının nereye kaybolduğunu anlayabilmek için Birleşikler Devletler Gizli Servisi diğer servislere başvurdu. Grubun lideri Edmundo (Mundy) Pena, toplam kayıplarının 20 milyon doların üzerinde olduğunu söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Kessler

Sam, CoinDesk'te teknoloji, DeFi ve DAO'lara odaklanan bir muhabirdir. Daha önce Harvard Siyasi İncelemesini yönetti ve bilgisayar bilimi ve teknoloji endüstrisinde bir geçmişe sahip. Sam, ETH, BTC ve MATIC'in sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk