Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FalconX’in 150 Milyon Dolarlık Yatırım Turu, Değerini 8 Milyar Dolara Yükseltti

GIC ve B Capital, FalconX’in D serisi yatırım turuna liderlik etti.

22 Haziran 2022 14:28

Güncellenme: 22 Haziran 2022 16:24

Dijital varlık ana aracı kurumu FalconX, D serisi yatırım turunda 150 milyon dolar topladı, platforma 8 milyar dolarlık bir değerlenme sağladı ve önceki finansmanına göre değerini iki kat arttırdı. 

 

GIC ve B Capital turu önde götürdü. Diğer yatırımcılar arasında Thoma Bravo, Wellington Management, Adam Street ve Tiger Global Management yer aldı. Ağustos ayında FalconX, C serisi turunda 210 milyon dolar topladı ve şirketi 3,75 milyar dolarlık bir değerlendirmeye getirdi.

 

FalconX, platformunun piyasa fırtınası boyunca güçlü kaldığını ve çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, müşteri katılımının başlangıçtaki birinci çeyrekten bu yana en güçlü çeyreğini geçirdiğini söyledi.

 

CEO Raghu Yarlagadda, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, değerlenmenin, yatırımcıların uzun vadeli inancını ve dijital varlık piyasasındaki inancın bir yansıması olduğunu belirtti. Yarlagadda, “Sürekli olarak karlı olan, gelir getiren, müşteri büyümesi gösteren ve risk yöntemi ile değişken piyasa koşullarında gezinen birkaç şirketten biriyiz” dedi. 

 

Yarlagadda, FaconX’in piyasa riski nötr olduğunu ve yönlü risk almadığını da sözlerine ekledi. Son birkaç ay, piyasa riskinin nötr olmasının neden önemli olduğunu göstermek için son derece önemliydi.

 

Raghu Yarlagadda şirketin kredi tekliflerinin aşırı teminatlandırıldığı, yüksek kaliteli ve yüksek likiditeli teminatlarla desteklendiğini ve varlıklarının yalnızca FalconX platformunda yer aldığı için şirketin finansal olarak güçlü olduğunu ve büyüdüğünü söyledi.

 

FalconX ayrıca, birden fazla kripto firmasının piyasa gerilemesinin ortasında çalışan sayısına azaltmasına rağmen kendilerinin işe alıma devam ettiklerini belirtti.

 

Nisan ayında, FalconX resmi bir ABD finansal aracı (swap dealer) olarak tescil edildi ve Yarlagadda’nın büyük ve yetersiz hizmet alanı sunan piyasa olarak değerlendirmesine karşın FalconX bu piyasaya giren türünün ilk örneği oldu.

 

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk