Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Eylül Ayında Altcointurk Base'te Neler Oldu?

Altcointurk, Eylül ayında ekosistemde farklı paydaşların buluşmalarına ev sahipliği yaptı.

10 Ekim 2023 11:25

Güncellenme: 10 Ekim 2023 12:02

Altcointurk, İstanbul ve Ankara KriptoCuma başta olmak üzere X’te yer alan Spaces yayınları ile de sektörde önemli yer tutmaya devam ediyor. 


NFT Topluluk Günü

Web3 ekosisteminin önemli paydaşlarından Altcointurk, Tracker Academy ve Utilify’ın iş birliği ile bir NFT Topluluk Günü etkinliği gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinliğe Altcointurk Base ev sahipliği yaptı. Etkinlikte NFT’lerin Web3 ekosistemine olan katkıları ve geleceklerine dair konular konuşuldu. Utilify CEO’su Bertuğ Oymak “Markalar NFT topluluklarının gücünü ilk NFT dalgasında doğru kullanamadı, koleksiyon satışlarıyla yatırım beklentili müşteri derdi edindiler sadece. Şimdi ise bu teknolojiyi sadakat altyapılarıyla topluluk oluşturmak için ödül olarak kullanıyorlar ve bu sistem başarıyla çalışıyor” dedi. 


Altcointurk CEO’su Volkan Korkmaz, “NFT'lerin arka planına doğru utilityler sağlanmadığı sürece resimden öteye geçmeleri pek mümkün değil. Bizde bu gerçeği göz önüne alarak, Altcointurk NFT'lerimiz ile topluluğun katılımını ödüllendirdiğimiz bir yapı inşa ettik. Online ve offline olarak topluluğumuza verdiğimiz NFT'lerimizin kullanım alanı olacak Altcointurk MarketPlace'i çok yakında duyuracağız” diyerek NFT’lerin utilitysi olması gerektiğine değindi.


Tracker Academy CEO’su Hakan Kesler ise “NFT koleksiyonlarının çoğu yok olmaya mahkum ancak sürdürülebilir kullanım alanı sunan projeler ile gelecekte çok daha başarılı koleksiyonlar göreceğiz” açıklamasında bulundu. 


Cosmoverse KriptoCuma

Küresel Web3 etkinliği Cosmoverse’ün ilk duraklarından biri Altcointurk Base oldu ve CosmoverseHQ’nun katkılarıyla Cosmoverse KriptoCuma gerçekleştirildi. Cosmos ekosistemi ve Cosmoverse 2023 hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı etkinlikte CosmoverseHQ kurucusu Cryptocito da yer aldı. Cryptocito, etkinliğin İstanbul’da gerçekleştirilmesiyle ilgili “oldukça heyecanlı olduklarını” belirtti.Zapper’dan DeFi Atölyesi

Oyunlaştırma yöntemi ile DeFi öğrenmeye olanak sağlayan portföy izleyicisi Zapper, Altcointurk Base’de bir DeFi Atölyesi düzenledi. Etkinlikte temel DeFi kavramları konuşuldu ve Zapper’ın bu alandaki faaliyetleri anlatıldı. Etkinlik, Zapper Marka Elçisi Taha Doruk’un Zapper kullanımını anlatması ve Quiz yarışmasıyla sonlandı.Daha Fazla Oku

    AltcointurkAltcointurk Basezapperdefinft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftaya Bakış: Piyasaların Öne Çıktığı Haftada Perde Arkası

4 Aralık 2023 16:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk