Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

EY Türkiye’den Blokzincir Hizmeti

Danışmanlık şirketi, blokzincirin potansiyelinin daha iyi anlaşılması profesyonel hizmetler sunacağını söylüyor

6 Temmuz 2022 14:10

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:14

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young), blokzincir teknolojilerinin sunduğu avantajlara dikkat çekecek ve kurumlara profesyonel hizmetler sunacak Blockchain Desk birimini kurdu.


EY tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: “Blockchain Desk son dönemde özellikle kripto para birimleri ile tanınan, ancak güçlü altyapısı ve mimarisi ile büyük potansiyel barındıran blok zinciri teknolojilerinin iş dünyasında etkili kullanımını teşvik etmeyi hedefliyor.”

EY Türkiye Blockchain Desk tüketici ürünleri, perakende, enerji, kamu hizmetleri, sağlık, otomotiv, havacılık ve medya gibi birçok kritik sektör de dahil olmak üzere blokzincir teknolojilerine rehberlik yaparak profesyonel hizmetler sunmayı hedefliyor.


Basın açıklamasında, “Blokzincir teknolojileri, finans ve ticari operasyonları ekosistem seviyesinde birbirine bağlayarak tedarik zincirlerini entegre ediyor ve dijitalleştiriyor. Tedarikçiler bu sayede büyük organizasyonlar ile özelleştirilmiş sistemlere entegre olmak zorunda kalmadan, üst düzeyde gizlilik ve güvenliğin sağlandığı genel blokzincir ağı üzerinde standartlaştırılmış uygulama ve token’lar aracılığı ile etkileşime girebiliyor. EY’ın blokzinciri alanındaki çözümleri, bu teknolojinin sağladığı esneklik, verimlilik ve güvenlik avantajlarını tedarik zincirlerine getiriyor. Böylelikle, tasdik ve tokenizasyon işlemleri ile tedarik zincirinin her halkasında izlenebilirlik ve şeffaflık en üst düzeye çıkartılabiliyor. Şirketler böylece marka değerini, geliri ve operasyonel performanslarını iyileştirerek uzun vadeli değer elde ediyor” ifadeleri yer alıyor.


Konuyla ilgili demeç veren EY Türkiye Blockchain Desk Lideri Esra Özdemir, “Blokzincir teknolojileri tedarik zincirleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen her endüstri için daha önce mümkün olmayan yıkıcı ve dönüştürücü yenilikler getiriyor” diyor ve ekliyor: “Günümüzde blok zinciri denince dünyada olduğu gibi ülkemizde de akla önce popüler kripto para birimleri ve NFT gibi kripto varlıklar geliyor. Ancak blok zinciri teknolojileri sadece bundan ibaret değil. 

EY Türkiye olarak kurduğumuz Blockchain Desk ile kurumlara bu alanda ihtiyaç duydukları danışmanlık hizmetini sunacak ve başarılı iş sonuçları elde etmeleri yolunda profesyonel hizmetlerimizle destek olacağız. Denetim, Danışmanlık ve Vergi bölümlerimizden yönetici ve uzmanlarımızın oluşturduğu EY Türkiye Blockchain Desk, bu teknolojinin organizasyonlar için en etkili kullanım biçimleri üzerinde araştırmalar gerçekleştirerek raporlar hazırlayacak.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk