Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ethereum Staking Hizmeti Veren Kiln 17,6 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Ethereum Birleşmesi’nin ardından staking hizmetlerinde oluşan talep artışıyla Paris menşeli startup büyümesini hızlandırıyor

28 Kasım 2022 16:18

Güncellenme: 28 Kasım 2022 16:53

Ethereum blokzincirini güvence altına alınmasına yardımcı olan müşterilere ödül sunan startup Kiln, seri A yatırım turunda aralarında Consensys, GSR Ventures ve Kraken’in risk sermaye kolunun da yer aldığı yatırımcı grubundan 17,6 milyon dolar yatırım topladı.


Paris menşeli şirket tarafından Pazartesi günü yapılan basın açıklamasına göre söz konusu yatırım,  staking hizmetini bir hizmet olarak sunulmasını genişletmekte kullanılacak. Staking işlemi Ethereum gibi proof-of-stake konsensusunu kullanan blokzincirlerde kripto paranın bir süreliğine kilitlenmesiyle ve onaylanan işlemlerin ardından pay verilmesi anlamına geliyor.  Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto paranın konsensus algoritmasında proof-of-stake’e geçişiyle staking hizmetlerinde büyük bir artış bekleniyor.


Kiln’e ikinci defa yatırım yapan BlueYard Capital’ın kurucu ortağı Ciaran O’Leary “Staking işlemi tüm kripto sektörünün ana dayanaklarından biri olacak” diye konuşuyor.


Staking işleminin bir hizmet olarak sunan ürünler kripto varlıkların saklayıcıları, borsalar, cüzdanlar ve hazine yöneticilerinin dijital varlıklarını blokzincire taahhüt etmesini kolaylaştırıyor. 23 Kasım itibarıyla Kiln’in yönetiminde stake edilen 500 milyon dolarlık kripto varlık bulunuyor.


Mevcut yatırımcılar 3KVC, SV Angel ve Alven’in yanı sıra LeadblockPartners, Sparkle Ventures ve XBTO da yatırım turuna katılan şirketler arasında.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk