Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ethereum Kredi Protokolü XCarnival Çalınan 3,8 Milyon Doların Yarısını Kurtardı

DeFi protokolü, bir bilgisayar korsanını akıllı sözleşme istismarından elde ettiği 1,9 milyon dolar’ı geri vermeye ikna etti.

27 Haziran 2022 14:15

Güncellenme: 27 Haziran 2022 16:23

NFT'ler için kredi platformu görevi gören Ethereum tabanlı protokol XCarnival bir siber saldırıda kaybedilen 3,8 milyon doların %50'sini geri aldı.


 • Bir bilgisayar korsanı, rehin verilen varlıkların teminat olarak kullanılmasına izin veren bir akıllı sözleşme açığından yararlandı. Örnekte bu varlık bir Bored Ape Yacht Club takas edilemez tokeniydi (NFT).

 • Güvenlik açığı, 26 Haziran saat 15:03’te (TSİ) kısa bir süre içinde birden fazla işlemde kullanıldı ve 3.087 ether (ETH) sızdırdı.
   
 • Singapur merkezli şirket Twitter'da "XCarnival 26 Haziran 2022'de saldırıya uğradı ve protokolün bir kısmını askıya aldı" açıklaması yaptı.
   
 • Açıklamada, "Şu anda akıllı sözleşmemiz askıya alındı, tüm para yatırma ve borçlanma işlemleri geçici olarak desteklenmiyor, lütfen bizi izlemeye devam edin, durumu en kısa sürede teyit edeceğiz" denildi.
   
 • Etherscan'a göre, XCarnival ekibi hacker'a 1.500 ETH teklif etti. "XCarnival Exploiter" olarak etiketlenen cüzdan etkilenen cüzdana 1.467 ETH gönderdikten sonra bu teklif kabul edildi.
   

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arjantin Copa America Finaline Çıkarken ARG Token İkiye Katlıyor

11 Temmuz 2024 14:42

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk