Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ethereum Birleşmesi PoW’u Yolun Dışına Atabilir

Ethereum kurucularından Anthony Di lorio’ya göre birleşmenin ardından PoW kullanımda kalmak için yeterli desteği bulamayabilir.

12 Eylül 2022 15:58

Güncellenme: 12 Eylül 2022 17:38

Ethereum’un kurucu ortaklarından Anthony Di lorio’ya göre Birleşme, teknolojik değişimden en iyi şekilde yararlanmak isteyen insanlar arasında bir rekabet başlatacak.


CoinDesk TV’nin First Mover programına katılan Di lorio, “Pek çok insanın ortaya çıkıp bu büyük olay etrafında bir şeyler yapmaya çalıştığını göreceksiniz. Bunu bir şekilde çıkar sağlamak, gündem oluşturmak ya da belli bir çatala yönelmek için yapacaklar” diyor.


Di lorio bu açıklamaları, Ethereum blok zincirinin proof-of-work (PoW) protokolünden daha hızlı ve enerji verimliliği daha yüksek proof-of-stake (PoS) protokolüne geçişinden hemen önce yaptı. Öte yandan bazı sektör liderleri PoW için odada hâlâ yeterince yer olduğunu düşünüyor.


Tron kurucusu Justin Sun, Birleşme'den önce milyonlarca dolarlık ether satın aldı ve şu anda Ethereum blok zincirinde PoW protokolüne devam edecek bir çatal oluşturulması için bir kampanya yürütüyor.


Decentral ve Jaxx’ın kurucusu ve CEO’su Di Lorio, Ethereum tarafından harcanan zaman ve enerji tüketimi göz önüne alındığında ve PoS’un daha yüksek bir sistem olduğunu söyleyen büyük oyuncuların sayısı düşünüldüğünde, PoW’un kullanımda kalmak için yeterli desteği bulamayacağını söylüyor.


Di lorio ayrıca Ethereum kurulduğundan beri bu ağın bir gün PoS protokolüne geçiş yapacağının belli olduğunu aktarıyor. Di lorio, “PoW yolun dışına çıkacak. Ancak insanlar bu durumdan faydalandıktan sonra” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk