Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ethereum Birleşmesi Coinbase’in Çıkarına Olabilir

Goldman Sachs’ın raporuna göre Ethereum Birleşmesi Coinbase platformunda staking’i artırabilir ve bu da 600 milyon dolara kadar ek gelir getirebilir.

9 Eylül 2022 09:17

Güncellenme: 9 Eylül 2022 13:04

Goldman Sachs’ın Çarşamba günü yayımladığı bir rapora göre Ethereum birleşmesi Coinbase platformunda staking’in benimsenmesi için katalizör görevi görebilir.


Goldman analisti Will Nance, “Coinbase staking tekliflerini genişletmeye devam ediyor. Şirket yakın zamanda Cordano ve Solana staking’lerini ekleyerek uluslararası müşterilerine desteğini duyurdu. Birleşme bittikten sonra Ether’i de destekleyecek” diye yazdı.


Goldman’a göre Coinbase, eğer platformundaki ether’in yüzde 20 ila yüzde 40’ı stake edilirse, Ether staking sayesinde 250 milyon dolarla 600 milyon dolar arasında ek bir gelir elde edebilir.  


Goldman’ın raporunda ayrıca USD coin’den (USDC) daha yüksek faiz oranları beklendiğini ve USDC'nin tek perakende satıcısı olan Coinbase'in USDC rezervlerinden elde edilen faiz gelirinden pay aldığı kaydedildi. Rapora göre faiz oranlarının önümüzdeki çeyreklerde yüzde 3,5’un üstüne ulaşması beklendiği göz önüne alındığında, piyasa yaklaşık 400 milyon ila 680 milyon dolar değerindeki “abonelik ve hizmet gelirlerindeki artış ve nihayetinde ayarlanmış FAVÖK'ü (faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç)" hafife alıyor.


Bu pozitif görünüme rağmen banka, ana faaliyet alanındaki zayıflığı gerekçe göstererek Coinbase hisseleri üzerindeki satış notunu ve 51 dolar olan fiyat hedefini korudu.


Bu yıl kripto borsa şirketlerinin hisseleri yüzde 70’in üstünde değer kaybetti. Coinbase’in hisse değeri ise şu anda 69,24 dolar.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk