Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ERN Token Sahipleri, Teklifte Bulunmadan Yatırımlara Oy Verebilecek

Firma minimum 4.5 milyon dolarlık bir artışı hedefliyor.

26 Eylül 2022 11:15

Güncellenme: 26 Eylül 2022 17:00

Yatırım firması Eurion Capital'in token'ı olan ERN, sahiplerinin mülklere oy vermesine izin vererek emlak piyasasını sarsmaya çalışıyor.


Bu durum kripto firmalarının dünyadaki gerçek varlıklara tokenomics’i getirmek istemesiyle başlıyor ama doğuracağı sonuçlar oldukça karışık olabilir. Tokenomics, belirli bir kripto para birimini yatırımcılar için değerli  kılması için kullanılıyor.


Ancak Eurion'un yeni Ethereum tabanlı token'ı, önceki kripto emlak çabalarının takip ettiği gibi, yatırımcılara İsviçre dağ evlerinde veya şehir gökdelenlerinde bir mülkiyet hissesi vermeye çalışmıyor. Bunun yerine, influence (etki) yoluyla bir ilerleme göstermeyi planlıyorlar.


Firmanın CEO'su David Niewiadomski, CoinDesk'e verdiği röportajda, "Varlıkları tokenize etmiyoruz, bu yüzden hiçbir şeye sahip değiller" dedi ve "odak noktası, token sahiplerine "karar verme" yetkileri vermek.


Niewiadomski CoinDesk'e yaptığı açıklamada Uniswap'ta listelenecek olan ERN token’ın, ikincil sahiplerine Eurion'un yatırım kararlarında reddedilemez bir oy vereceğini ve token’ın ABD yasalarına göre bir menkul kıymet olmadığına inandığını söyledi.


Niewiadomski, firmanın minimum 4.5 milyon dolarlık bir hedef belirlediğini ve toplam arzın 1 milyar token ile sınırlandırılacağını da sözlerine ekledi.


Basın açıklamasına göre, token sahiplerine sahiplik vermeden, "zaman içinde taban fiyatını arttıracak" geri alımlar yoluyla değerini elinde tutacaktır.


Niewiadomski, "Yatırımcı tarafından seçilen varlıklardan kar elde edildiğinden, bu karın bir kısmı asla satılamayan token’ları geri almak için kullanılacak ve da dolaşımdaki arzı azaltacaktır. Bu yüzden zamanla satın alınan ve satılamayan miktar, yatırımcı tarafından seçilen varlıkların portföyü büyüdükçe artacaktır, "dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk