Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Eqonex, Volatilite ve Giderek Azalan Hacmi Gerekçe Göstererek Kripto Borsasını Kapattı

Nasdaq'ta işlem gören şirket, artık varlık yönetimi ve kripto saklama hizmetlerine odaklanacak.

16 Ağustos 2022 10:21

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 12:03

Pazartesi günü şirketin web sitesinde yapılan bir duyuruya göre, Nasdaq'ta listelenen finansal hizmetler firması Eqonex Ltd. (EQOS), kripto borsasını kapatacak.

 

2020'de başlayan borsa, 22 Ağustos 08:00 UTC'de işlemleri durduracak ve müşterilerin fonlarını çekebilmesi için 14 Eylül'e kadar süre tanıyacak.

 

Borsanın kapatılması "şirketin mali konumunu iyileştirecek" ve Eqonex'in geçen yıl Birleşik Krallık'ın Finansal Yürütme Otoritesi'nden düzenleyici onay alan ilk kripto saklama kuruluşu olan Digivault'a varlık yönetimi işi ve gözaltı işine odaklanmasına olanak tanıyacak.

 

Eqonex CEO'su Jonathan Farnell, CoinDesk'e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada "genç ve olgunlaşan bir finansal hizmetler işletmesi olarak, kaynak dağılımının mevcut piyasa koşullarına ve yakalanacak fırsatlara göre değişmesi gerekiyordu. Büyümemizi hızlandıracak alanlara odaklanmak için gelecekteki stratejimize artık uymayan, düşük performanslı işletmelerden çıkıyoruz" diyor.

 

Farnell açıklamasında, son zamanlardaki aşırı piyasa değişkenliğini ve azalan işlem hacimlerinin borsa üzerinde oluşturduğu etkileriden bahsetti.

 

Mart ayında Binance'in sahip olduğu ödeme sağlayıcısı Bitfinity, Eqonex'e özkaynağa dönüştürülebilecek 36 milyon dolarlık bir kredi sağlamayı kabul etti.

 

Eqonex'in borsası, Zipmex, Celsius Network ve Voyager Digital gibi bu yıl piyasa baskılarına yenik düşen kripto şirketinden biri. 

 

Eqonex hisseleri, en son 3 sent düşerek 77 sentten kapandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk