Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“En Büyük Yatırımları Web3 Odaklı Girişimler Alıyor”

Blokzincir tabanlı girişimlere yatırımcıların ilgisi artıyor

8 Kasım 2022 13:27

Güncellenme: 8 Kasım 2022 14:00

Global Girişimcilik Haftası nedeniyle düzenlenen toplantıda CoinDesk Türkiye’nin sorularını yanıtlayan girişimcilik ekosistemi paydaşlarından GEN Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve EKOS.AI Topluluk ve Ortaklıklar Yöneticisi Büke Çuhadar, “Blokzincir şu an yükselmekte olan ve potansiyel gördüğümüz bir alan. Karşımıza kripto paralarla çıksa da aslında çok daha kapsamlı bir kavram ve dünyanın geleceğini şekillendirecek gibi görünüyor. Zaten en büyük yatırımları Web3 odaklı şirketler alıyor. Bu alan, Türkiye’de de benzer şekilde büyüyor” diyor.


Kripto paralarda yaşanan dalgalanmalara da işaret eden Çuhada, “Kripto paralar, insanlar inandıkça daha geçerli olacak. Şu anda daha ara bir noktada. Ama internet çıktığında kurulan şirketlerin de gidici olduğu söylendi ama öyle olmadı. Web3 gelecek vaadi olan bir alan” diyor.


Bu yıl 15’incisi düzenlenen Global Girişimcilik Haftası “geleceğe kanat aç” sloganıyla kutlanacak. 14-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek GGH 2022 kapsamında girişimcilerin ve girişimci adaylarının bilgilendirilmesi hedef alınıyor.


Toplantıda Türkiye’deki girişim ekosistemini değerlendiren GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın ise, “Biz unutmuşuz yüzde 80, yüzde 90 enflasyon oranlarını. Bu girişim ekosistemi için inanılmaz kötü bir durum. İnsanların yatıracağı paranın, girişimlere değil faize, dövize ya da başka alanlara gitmesine neden oluyor” diyor ve ekliyor: “Bunun toparlanması lazım. Önümüzdeki bir iki sene bununla uğraşacağız.”


Girişimlerle ilgili bir diğer sıkıntının ise “exit” yapılamaması olduğuna dikkat çeken Aydın, “Benim 70’ten fazla yatırımım var ama exit yok. Bir noktadan sonra idare edilemez büyüklüğe gelir. Borsa bunun için bir alternatif. Ama küçük şirketlerin de exit yapabileceği bir platform oluşturulmalı” diyor.   

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Nasdaq Kripto Saklama Hizmetine Başlıyor

24 Mart 2023 17:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk