Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Emniyet Teşkilatlarından Coinbase’e Gelen Bilgi Talepleri Arttı

Coinbase şeffaflık raporunu paylaştı. Buna göre global çapta emniyet teşkilatlarından şirkete gelen talepler giderek artıyor. Türkiye’deki emniyet kurumlarından da şirkete 10 talep geldi.

13 Aralık 2022 10:11

Güncellenme: 13 Aralık 2022 11:38

Coinbase tarafından paylaşılan şeffaflık raporuna göre dünya çapında emniyet teşkilatlarından gelen talepler yüzde 66 artarak toplam 12.320 oldu. Dördüncü kez hazırlanan bu rapor 1 Ekim 2021- 30 Eylül 2022’yi kapsıyor.


Coinbase sitesinde yer alan bilgiye göre ülkeden ülkeye değişmekle beraber bazı kanunlara dayanarak devletler ve emniyet teşkilatları sivil, idari, cezai ve ulusal güvenlik meseleleri sebebiyle ya da bir soruşturmanın parçası olarak şirketlerden müşterilerinin bilgisini talep edebiliyor.


Toplam taleplerin yüzde 95’i cezai yaptırımlara ilişkin. Bunlara arasında mahkeme celpleri, mahkeme emirleri, arama emirleri ve diğer resmi hukuki süreçler yer alıyor.


Dünya çapında 108 milyondan fazla müşterisi bulunan Coinbase, bu artışı şirketin büyümesine ve adaleti uygulamakla yükümlü kurumların kripto sektörüne ilgisinin artmasına bağlıyor.


Coinbase’den en çok talepte bulunan ülke 5.304 talep ile ABD’deki emniyet teşkilatları. Onu 1.744 ile Britanya takip ediyor. Toplam taleplerin yüzde 80’i ise ABD, Britanya, Almanya ve İspanya’dan gelmiş.


Ayrıca raporda paylaşılan listede Türkiye’den de 10 talep olduğunu görülüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk