Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Elon Musk Sam Bankman-Fried ile Olan Konuşmalarını Açıkladı: “Saçmalık Ölçerim Kırmızıya Döndü”

Musk, Bankman-Fried hakkında, “Herkes onun hakkında sanki suyun üzerinde yürüyen ve zilyon doları olan biri olarak konuşuyordu. Ben öyle hissetmemiştim” dedi.

12 Kasım 2022 12:06

Güncellenme: 12 Kasım 2022 14:06

Kripto borsası FTX’in iflası ve kontrol ettiği cüzdanlardan milyonlarca doların eriyip gitmesinin hemen ardından Elon Musk da Twitter’da tartışmalara dahil olmakta gecikmedi.


Musk, Cuma akşamı attığı tweette, “FTX’in çöküşü Twitter’da canlı yayınmış gibi izlendi” diyordu. Ayrıca kripto girişimcisi Sam Altman’ın FTX CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında paylaştığı bir meme posta da yorum yaptı. 


Musk, Cumartesi sabah 2.30’da yaklaşık 60.000 kişinin izlediği bir Twitter Space yayınına katılarak FTX olayını tartıştı ve Bankman-Fried hakkındaki gördüklerini iafde etti.


“Dürüst olmam gerekirse onu daha önce duymamıştım. Ancak sonra birçok kişi bana muazzam parası olduğunu ve bunu Twitter anlaşmasında değerlendirmek istediğini söyledi. Kendisiyle yarım saate yakın konuştum. Bilirsiniz, saçmalık ölçerim bir anda kırmızıya dönmeye başladı. Benim algım şöyleydi: Bu adam saçmalıyor.”


Musk şöyle devam etti: “Sonra şöyle düşündüm: herkes, önce gelen yatırım bankaları bile onun hakkında sanki suyun üzerinde yürüyen ve zilyon doları olan biri olarak bahsediyor. Ben öyle hissetmedim. Bu adamla ilgili… Bilemiyorum bir şeyler doğru değildi. Parası da yoktu. Ben böyle tahmin ettim.”Soğuk cüzdan tavsiyesi


Musk, dinleyicilere kripto paralarını borsalarda değil soğuk cüzdanlarda tutmalarını tavsiye etti.


Musk, “Şunu bir kez daha söylemek isterim ki kripto paranız varsa onu doğrudan erişebileceğiniz bir soğuk cüzdanda tutun. Borsada tutmayın. Bu daha akıllıca olur” dedi.


Bu haftaya dek dünyadaki en büyük ve en iyi regüle edilen borsalardan biri olarak görülen FTX’in muazzam çöküşü Musk’ın kriptodan tamamen soğumasına neden olmuş.


“Bitcoin, Ethereum ve DOGE için bir gelecek olabileceğini düşünüyorum. Diğerleri hakkında gerçekten bir şey söyleyemem. Eğer bu üç kripto paradan elinizde varsa ve borsada değil soğuk cüzdanda tutuyorsanız sizin için çok sıkıntı olmayabilir.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Düzeltmesi Yaklaşıyor Olabilir

26 Şubat 2024 20:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk