Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

dYdX’e Canlılık Kontrolü Tepkisi

dYdX’in, kullanıcılarının promosyonu birden fazla hesapta toplamasını önlemek için canlılık kontrolü uygulamak istemesi merkeziyetsizlikle ilgili soruları beraberinde getirdi.

2 Eylül 2022 15:49

Güncellenme: 2 Eylül 2022 17:14

Merkeziyetsiz borsa dYdX, web kameralarını kullanan müşterilerini tespit için canlılık kontrolü yapmalarını istemesinin ardından gelen tepkiler nedeniyle 25 dolarlık promosyonu iptal etti.

dYdX, Twitter iletisinde, promosyonun kaldırılmasının nedenini “çok yüksek talep” olarak belirtti. 


Canlılık kontrolü, bir müşterinin görüntüsünü tarayıp hesabın başka bir müşteri tarafından kullanılıp kullanılmadığını görmek için bir veritabanıyla eşleştirme yapan bir uygulama olarak adlandırılıyor.


Sosyal medyanın önde gelen traderlarından biri, dYdX’i artık kullanmayacağını belirtirken borsanın merkeziyetsizlik durumu hakında da sorular yöneltti.         


Nomics’in verilerine göre dYdX’in ticaret hacmi son 24 saatte yüzde 35,07 düşüş gösterdi.


2018’de EtherDelta’nın çöküşünün sonrasında, o dönemin en popüler merkeziyetsiz borsası IDEX de düzenlemelere ve kara para aklama yasalarına sadık kalarak canlılık kontrolu (KYC) uygulamıştı.


Değişiklik, ciddi bir düşüşe neden oldu. Şirket, şu anda günlük 10 milyon dolarlık bir hacme ulaşma çabası içinde.


San Francisco merkezli olan dYdX, 2017 yılında kurulurken, bugüne kadar zParadigm, a16z, Polychain ve şu anda hakkında fesih kararı bulunan hedge fonu Three Arrows Capital gibi şirketlerden yatırım çekti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fed Bu Yıl için Yalnızca Bir Faiz İndirimi Öngörüyor

13 Haziran 2024 09:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk