Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

dYdX Vakfı 30 Milyon Dolarlık Bütçe Talep Etti

Vakıf, en azından 2026 ortasına kadar 18 aylık bir destek istiyor.

30 Ocak 2024 10:20

Güncellenme: 30 Ocak 2024 10:29

Merkeziyetsiz kripto borsası dYdX'i her anlamda destekleyen vakıf, önümüzdeki üç yıl için projenin merkeziyetsiz otonom organizasyonundan (DAO) 30 milyon dolarlık fon talep etti.


İsviçre merkezli dYdX Vakfı, Cosmos ve Ethereum ekosistemlerinde konsolide vadeli işlem sözleşmesi takasları ve özel bir blok zinciri sağlayan kripto ticareti projesine yasal, Ar-Ge, pazarlama ve teknik destek sağlıyor. Vakfın amacı, dYdX'i "internetin takas katmanı" haline getirmek.


Bütçe talebi ise pek de az bir meblağ değil; dYdX token sahipleri (DAO'daki seçmenler) tarafından onaylanırsa, vakfa DAO'nun mevcut hazinesinin %4'ü verilecek. Üç yıllık destek sağlayacak olan bu fon, dYdX Vakfı'nı diğer DAO'lar ve ilgili vakıfları için ortak bir uygulama olan inceleme ve onay için yıllık bütçeler sunma zorunluluğundan da kurtaracak.


Talep, vakfın geçtiğimiz cuma günü yaptığı paylaşımın ardından doğrulayıcılardan oy verenlere kadar dYdX paydaşlarınıın onayını çoktan aldı. Topluluk, 2 Şubat'a kadar oylamaya gidecek.


Talep edilen bütçenin yaklaşık yarısı bordroyu kapsayacak ve diğer kalemlerin yanı sıra %18'i pazarlama ve büyümeye, %14'ü çeşitli yasal ödemelere ve %5,5'i sözleşme taraflarına harcanacak.


Vakıf, risk azaltan "sermaye koruma" stratejileri aracılığıyla parayı sorumlu bir şekilde yönetme taahhüdü veriyor. Geçtiğimiz mart ayındaki bankacılık krizi kaynaklı stabil para de-pegging'in ardından vakfın portföyü USDC'den hazine tahvillerine kadar farklı varlıklar içeriyor.


Ayrıca vakıf, alınan fonların bir kısmını "fiat ve stabil paralarla çeşitlendirecek" ve şu anda 2,5 milyon dYdX token’ından stake getirisi ile yürüttüğü operasyonları büyütmeye yatırım yapacak. 30 milyon dolar, 10,5 milyon DYDX token’ından oluşacak ve vakfın operasyonel desteğini 18 ayın ötesine çıkaracak.


Daha Fazla Oku

    dydxdaoTopluluk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk