Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

dYdX, Bazı Hesapları Engelledi

Bazı hesaplar Tornado Cash ile ilgili olmamalarına rağmen hesaplarının engellenmiş olabilir.

11 Ağustos 2022 14:05

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 15:06

Kripto para borsası dYdX, Tornado Cash’den tek bir token dahi olsa bir işlem alan kullanıcı hesaplarını engelleme kararı aldı. Bu karar ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash’e yaptırım uygulama açıklamasının ardından geldi.


Hazine Bakanlığı’nın aksiyonundan sonra dYdX’in uyum hizmetleri sağlayıcı iş ortağı tarafından işaretlenen hesapların sayısında ciddi bir artış oldu. dYdX’in blog paylaşımında verdiği bilgiye göre bu uygulama fidye yazılımları, kötü niyetli yazılımlar, çocuk istismarı, bilinen kriminal yapılar ve yaptırımlar listesi gibi konularla ilişkili olma ihtimali bulunanları belirleme amacını taşıyor. 


dYdX’in verdiği bilgilere göre bazı hesapları sahiplerinin Tornado Cash ile doğrudan bir ilişkisi olmasa dahi engellenmiş olabilir. Borsanın verdiği bilgiye göre bazı kullanıcılar kendilerine ulaşan fonların kaynağını bilmiyor olabilirler. 


dYdX, “Birçok hesap cüzdanlarının belirli bir pozisyonda olması nedeniyle engellenmiş olabilir. Cüzdanlarındaki fonların bir zamanlar Tornado Cash ile ilişkilendirilmiş olması nedeniyle engellenmiş olabilir” açıklamasında bulundu.  


Hazine Bakanlığı, Tornado Cash’in Kuzey Kore’li Lazarus Group tarafından kullanıldığını düşünüyor. Lazarus Group geçtiğimiz Mart ayında Axie Infinity’nin Ronin ağının hacklenmesi ve 625 milyon dolarlık varlık çalınması olayından sorumlu tutuluyordu.  


dYdX haksız biçimde engellendiğini düşünen kullanıcıların uyum ekibiyle temasa geçmesini tavsiye etti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk