Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Dubaili Yetkili: Three Arrows Capital Burada Kayıtlı Değil

Dubai Finansal Hizmetler Müdürlüğü, zor zamanlardan geçen kripto fonunun belirtilen planlara rağmen BAE'de mağaza açmadığını söyledi.

24 Haziran 2022 16:57

Güncellenme: 24 Haziran 2022 17:39

Nisan ayının ilk günlerinde Three Arrows Capital'den Su Zhu, şirketinin merkezinin Singapur'dan daha dostça bir düzenleyici ortam olduğunu belirterek 5 milyar dolarlık yeni bir fon başlatmak için Dubai'ye taşındığını duyurmuştu.


Ancak köprünün altından çok sular aktı ve zor durumdaki fonun Lion City'den uzaklaştığı iddiasını destekleyen hiçbir kanıt yok.


https://www.coindeskturkiye.com/sirketler/three-arrows-olasi-iflasla-karsi-karsiya-658


Dubai Finansal Hizmetler Müdürlüğü sözcüsü, CoinDesk'e e-posta yoluyla “Three Arrows Capital'in DFSA yetkili bir firma olmadığını ve DFSA tarafından düzenlenmediğini doğrulayabiliriz” dedi.


Three Arrows Capital, Singapur Para Otoritesi tarafından düzenleniyor. Dubai'deki Singapur yapısını tekrarlamak istiyorsa, şirketin DFSA'ya bir fon olarak kayıt yaptırması beklenirdi.


Düzenleyici kurumun web sitesine göre, kuruluşların, bu amaca yönelik bir serbest finans bölgesi olan Dubai Uluslararası Finans Merkezi'nde (DIFC) veya bu merkezden finansal hizmetler yürütmek için DFSA'dan izin almaları gerekiyor.


Son birkaç yılda, DIFC, yenilikçi düzenleme vaadiyle kripto şirketlerini Emirlik'e çekmeyi başardı. Three Arrows DIFC dışında bir varlık kaydetmedi. Dubai'nin ulusal ticaret sicilinde yapılan bir araştırma, "Three Arrows" adında bir klima şirketi olmasına rağmen Emirlik'te kayıtlı Three Arrows Capital tanımına uyan hiçbir şirket görünmüyor.Bu konudaki uzman muhasebecilere göre Dubai'de bir şirket kurmak sadece dört ila beş iş günü sürüyor. Fon Dubai'ye taşınma konusunda ciddi olsaydı, Nisan ayındaki duyurudan sonra bir ilerleme kaydetmesi beklenirdi.


Zhu, Dubai'yi Twitter'da “konum” olarak gösteriyor.


Nisan ayında Nassau'daki Crypto Bahamas'da görülen Zhu, hareketin bir nedeni olarak özellikle "Dubai'nin dijital varlık endüstrisindeki enerjinin şu anda güçlü olduğunu" belirtirken, iş ortağı ve fon kurucu ortağı Kyle Davies de " Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu'nun vizyonundan çok etkilendiğini" söyledi.


Davies, “Birçok lider firmanın Dubai'ye taşınmaya devam etmesini ve büyüyen dijital varlık ekosistemine katkıda bulunmasını bekliyorum” diye konuştu.


Ne Three Arrows Capital ne de Davies yorum talebine yanıt verdi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk