Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Dorsey, Musk'ın Twitter'ı Satın Almasından Memnun

Jack Dorsey, Elon Musk'ın Twitter'ı Almasına "Yegane Çözüm Musk " dedi

26 Nisan 2022 12:04

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:17

Twitter'ın kurucusu ve istifa edip yeniden göreve gelen CEO'su Jack Dorsey, geçtiğimiz Pazartesi gecesi geç saatlerde attığı tweet'te, Twitter'ın bir derebeyine sahip olmaması gerektiğini ama eğer Twitter'ın bir sahibi olacaksa da dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk'ın olabilecek en iyi tercih olduğunu söyledi.


Dorsey, sosyal medyanın eli kulağındaki el değiştirmesiyle ilgili olarak, "Elon, güvendiğim tek çözüm" dedi. Musk, Pazartesi günü şirketin tümünü hisse başına 54,20 dolara almayı başarmıştı.


Bir bitcoin maksimalisti olan Dorsey açıklamasında merkeziyetsizliğe atıf yaparak “Prensip olarak, kimsenin Twitter'a sahip olması veya Twitter'ı yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Kamuya ait gibi görülmek istiyor, şirket değil” dedi. Ancak Dorsey'e göre “hâlâ bir şirket olduğu için, sorunu çözmeye yönelik" tek çare Elon Musk.


Dorsey'nin mesajı, Twitter kullanıcılarının kaygıyla dolu geçirdikleri günün ardından geldi. Kaygının sebebi ise süper zengin ve abartıyı seven milyarderin en sevdiği megafonunun kontrolünü ele geçirmesinin yaratabileceği sorunlardı. Bu konunun kripto üzerinde de etkisi olabilir; zira Musk'ın DOGE'a düşkünlüğü bir sır değil.


Musk, Twitter'da ifade özgürlüğüne öncelik tanıma sözü verdi. Bu, Dorsey'in vurgu yaptığı "açık bir diyalog" söylemine uygun bir mesaj. 


Dorsey tweetlerinin devamında, "Elon'un 'azami ölçüde güvenilir ve geniş kapsamlı' bir platform yaratma hedefi doğru bir yaklaşım. Bu aynı zamanda @paraga'nın da hedefi, ve zamanında onu da bu yüzden seçmiştim. Şirketi içinden çıkılmaz bir durumdan kurtardığınız için ikinize de teşekkür ederim. Doğru yol budur...Buna tüm kalbimle inanıyorum" dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk