Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Dora Factory 10 Milyon Dolarlık Stratejik Finansman Sağladı

Yatırım, Dora Factory'nin merkeziyetsiz yönetişim ve kamu malları finansmanı teknoloji yığınının benimsenmesini ve stratejik genişlemesini hızlandıracak.

24 Mayıs 2024 14:04

Güncellenme: 24 Mayıs 2024 14:09

Dora Factory, önde gelen merkezi olmayan yönetişim altyapısı, 10 milyon dolarlık bir stratejik artırımın daha tamamlandığını duyurdu. Nomad Capital, No Limit Holdings, Sky9 Capital, Singapur'un UOB-Signum Blockchain Fonu, Interop Ventures, Cai Wensheng'in Longling Capital'i ve diğer dokuz tanınmış kurumsal yatırımcı tura katıldı. 


Söz konusu yatırım, Dora Factory'nin merkeziyetsiz yönetişim ve kamu malları finansmanı teknoloji yığınının benimsenmesini ve stratejik genişlemesini hızlandıracak.


Dora Factory, merkeziyetsiz yönetişim ve kamu malları teknolojisine odaklanan lider bir altyapıdır. Temel ürünleri arasında blok teşvik odaklı ekosistem finansmanını mümkün kılan amiral gemisi Public Good Staking altyapısı; dGov protokollerini barındıran bir Cosmos SDK uygulama zinciri olan Dora Vota; anonim MACI ve genel MACI, gizliliği koruyan, gizli anlaşmaya dayanıklı zk oylama altyapısı ve kamu malları finansmanını demokratikleştiren zincir içi mekanizma olan çok zincirli Quadratic Governance protokol yığını bulunmaktadır. 


Geçtiğimiz hafta Cosmos Hub topluluğu, 917 numaralı yönetişim teklifini ve Dora Factory'nin Oylama uygulama zinciri Dora Vota aracılığıyla önümüzdeki 24 ay içinde on tur Karesel Finansman yürütmek için AEZ Quadratic Grant'e 1 milyon dolarlık bir hibeyi onayladı. Finansmanın tamamı, Cosmos Hub'daki kamu yararı oluşturuculara ve start-up'lara ve müreffeh bir ATOM Ekonomik Bölgesi inşa eden ilgili ekosistemlere dağıtılacak.Bu yılın başlarında Dora Factory, eski Polychain Genel Ortağı Tekin Salimi tarafından kurulan yeni bir girişim sermayesi şirketi olan dao5 ve Lee Kim Yew ve Singapur'un ilk başbakanı Lee Kuan Yew ve eşi tarafından kurulan bir Singapur hukuk firması olan Lee & Lee'nin eski kıdemli ortaklarından Amy Lee tarafından kurulan Whampoa Digital liderliğindeki ilk stratejik turunu duyurdu. Bundan önce Dora Factory, 2021 yılında Binance Labs, HashKey ve The LAO gibi yatırımcılarla toplam 17,5 milyon dolar toplamıştı.


Dora Factory'nin Mimarı Eric Zhang, "Önde gelen kamu malları finansmanı ve yönetişim altyapısı oluşturmak, Dora ekibinin küresel hacker hareketini ilerletmesi ve öncü teknoloji inovasyonunu teşvik etmesi için kritik bir adımdır" dedi. "Ekosistem ortaklarımızdan ve Web3 topluluğundan büyük destek aldığımız için çok mutluyuz. Aslında, merkezi olmayan yönetişim derin ve ilginç bir teknoloji yığınına sahip ve biz hala çok erken bir aşamadayız. Önümüzde heyecan verici pek çok gelişme var. Dora Factory'nin son üç yıldaki çalışmaları bunlar için sağlam bir temel oluşturdu."


Dora Factory, kurulduğu 2020 yılından bu yana kendisini merkezi olmayan yönetişim altyapısı ve uygulamalarının araştırılması ve geliştirilmesine adamıştır. Dora Factory'nin altyapısı ile 2.000'den fazla girişim zincir üzerinde 20 milyon dolar hibe aldı.


"Zincir üzerindeki topluluklar için yönetişim altındaki varlıklar yüz milyar dolarlık bir ölçeğe ulaştı. Şimdi yönetişim teknolojisi için altın çağ" diyor Nomad Capital'in Ortağı Erick Zhang. "Dora Factory, dört yıllık özel geliştirme ve yineleme sürecinin ardından sektörün temel taşı kamu malları altyapısı haline geldi. Bu yatırımla Dora ekibini, geliştiricileri güçlendirme, Web3 alanında inovasyonu teşvik etme ve aMACI dahil olmak üzere yeni teknolojilerin benimsenmesini genişletme misyonlarında desteklemekten heyecan duyuyoruz."


"Dora Factory'nin Dora Vota ve anonim gizlilik oylama teknolojisini geliştirmesi, Web3 yönetişimi ve kamu yararına finansman alanındaki liderliğini göstermektedir. Bu, blok zincirinin değer önerisinin çok önemli bir parçasıdır ve kullanılan milyonlarca oy ve QF aracılığıyla fon alan 2000'den fazla proje ile etkilerinin farkındayız. Yatırımımız, onların çabalarını desteklemeye devam etmenin ilk adımıdır." dedi No Limit Holdings Kurucu Ortağı Gin Chao. 


"Yeni yatırımcıların desteğiyle Dora Factory ekosistemini daha da büyütmek için heyecan duyuyoruz. Planlarımız arasında çok zincirli ikinci dereceden fonlama ve Kamu Yararı Staking alanındaki yenilikler, geliştiricileri anonim MACI kullanım alanlarını genişletmeye teşvik etmek ve Dora Vota üzerinde yeni yönetişim uygulamaları oluşturmak yer alıyor. Amacımız, zincir üzerindeki topluluklar ve öncü teknolojiler üzerinde çalışan ekipler için olağanüstü bir deneyim sağlayan bir ürün paketi sunmaktır."


Daha Fazla Oku

    yatırımfinansman turudora factory

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk