Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Do Kwon Karadağ'da Tutuklandı

Duyuru, İçişleri Bakanı Filip Adziç tarafından yapıldı.

23 Mart 2023 17:39

Güncellenme: 23 Mart 2023 17:59

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç, Twitter’dan paylaştığı iletide, Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon’un Karadağ'da tutuklandığını duyurdu.


Filip Adziç, Twitter paylaşımında, “Karadağ polisi, en çok aranan kaçaklar listesindeki bir şüpheliyi, Singapur merkezli Terraform Labs'ın kurucu ortağı ve CEO'su Güney Kore vatandaşı Do Kwon'u tutukladı” ifadelerini kullandı.


Do Kwon, birçok soruşturmayla karşı karşıyaydı ve geçtiğimiz yıl terraUSD’nin (UST) 40 milyar dolarlık ekosisteminin çöküşüyle birlikte kripto piyasalarında yarattığı şoktan sonra İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu.


Adziç, şüphelinin sahte belgelerle birlikte Podgorica havaalanında gözaltına alındığını ve resmi kimlik doğrulamasını beklediğini belirtti.


Yonhap haber ajansı ise, Kore Ulusal Polis Teşkilatı, şüphelinin kimlik kartındaki yaş, isim ve milliyeti kontrol ederek gözaltına alınan kişinin Kwon olduğunu doğruladığını açıkladı.


Karadağ Başbakanı Dritan Abazoviç de Kwon’un tutuklandığını açıklayan Adziç’in iletisini retweet etti.Daha Fazla Oku

    do kwonterralabstutuklama

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
FIL ve GRT Rallisi Bitcoin’e Rağmen CoinDesk Programlama Endeksini Yükseltiyor

23 Şubat 2024 15:52

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk