Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Disney’in NFT’ler ve Kriptoyla İlgili Ciddi Planları Var

Walt Disney, bir iş ilanı çıkarak NFT’ler ve DeFi odaklı çalışacak bir avukat aradığını duyurdu. İlanda avukatın şu anda agresif şekilde bu alanlarda projeler üreten iş birimleriyle çalışacağı da vurgulandı.

27 Eylül 2022 10:56

Güncellenme: 27 Eylül 2022 13:11

Walt Disney, NFT ve merkeziyetsiz finans (DeFi) üzerinde uzmanlaşan bir avukat aradığını duyurdu. Bu iş ilanı Disney’in ekosisteminde Web3’ün kapsadığı alanın genişletileceğine dair bir işaret.


İlanda deneyimli bir şirket avukatı arandığı, bu tam zamanlı pozisyonun şirketin hukuk departmanı altında çalışacağı ve işe alınacak kişinin NFT’ler, blokzincir, metaverse ve DeFi gibi yeni teknolojiler üzerine yapılacak işlemlerle ilgili görev yapacağı belirtildi. Ayrıca alınacak kişinin şirketin Disney Media ve Disney Parks gibi iş kolları için global NFT ürünleri hakkında rehberlik yapmasının beklendiği ve bu görevleri ABD ve uluslararası kanunlara uygun bir şekilde yürüteceği belirtildi. Daha spesifik olarak ise bu pozisyondaki kişinin menkul kıymetler yasalarını NFT’lerin promosyonu ve satışı kapsamında değerlendireceği aktarıldı.


İlanda NFT projelerinin, blokzinciri ağlarının, üçüncü parti pazar yerlerinin ve bulut sağlayıcılarının güvenlik anlamında araştırılması ve dijital kripto para ile blokzinciri teknolojileri hakkında hukuki rehberlik yapılmasına da değinilirken alıancak kişinin “Şu anda bu yeni teknolojiler kapsamında agresif şekilde projeler geliştirmekte olan takımlarla iş birliği yapacağı” belirtiliyor.  


Disney, son aylarda Web3 odaklı çalışacak yönetici alımına hız vermeye başladı. Şubat ayında medya ve teknoloji stratejisti Mike White, şirketin metaverse stratejilerine liderlik etmesi için kıdemli başkan yardımcısı olarak işe alınmıştı.


Haziran ayında ise daha önce Apple’da oyun alanında yönetici olarak çalışan Mark Bozon, yeni jenerasyon hikâye anlatımı kapsamında başkan yardımcısı olarak Disney’e katıldı. Bozon, oyun, film, TV, oyuncaklar, parklar ve diğer alanlarda yine şirketin metaverse stratejileri kapsamında işe alındı. Disney, daha önce metaverse stratejilerinin dijital, fiziksel ve sanal deneyimleri kapsadığını açıklamıştı.


Disney, Temmuz ayında ise Accelerator programlarının artırılmış gerçeklik, NFT’ler ve yapay zekalı karakterler gibi geleceğin üç boyutlu deneyimlerine odaklanacağını duyurdu. Bu yıl programa katılan şirketler arasında katman 2 blokzinciri ağı Polygon, Web3 sosyal uygulaması FlickPlay ve hikâye anlatım platformu Lockerverse de bulunuyordu.


Şirket, şimdiden pazar yeri VeVe ile iş birliğine giderek Pixar, Marvel, Star Wars ve klasik Disney markalarının bulunduğu ‘Golden Moments’ adında bir NFT koleksiyonu çıkardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk