Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Dijital Varlık Ekosistemi ile Seküritizasyonu Birleştiren Hamle

TeamSec, Dubai Uluslararası Finans Merkezi'nden İnovasyon Lisansı Aldı

4 Aralık 2023 14:44

Güncellenme: 4 Aralık 2023 15:30

Alınan lisans çerçevesinde oluşturulacak proje üç temel özellik üzerine inşa edilecek:


1. Tokenizasyon - Dijital Varlık Dönüşümü: Bu süreç geleneksel finansal varlıkları modern teknoloji kullanılarak dijital tokenlara dönüştürmeyi içeriyor. Bu yenilikçi yaklaşım fiziksel varlıkların veya hakların blok zinciri teknolojisi aracılığıyla güvenli ve kolayca transfer edilebilen dijital varlıklara evrilmesini sağlayacak.

2. Dijital Varlık Platformu - Akıllı Finansın Kapıları: TeamSec’in geliştireceği bu platform akıllı sözleşmeler ve ileri düzey teknolojiler kullanarak finansal işlemleri kolaylaştıracak ve kullanıcıların finansal dünyada daha akıllı ve etkili kararlar almasına olanak tanıyacak.

3. Anlık Mutabakat - Hızlı ve Güvenilir İşlemler: TeamSec, finansal işlemlerde yeni bir dönemi başlatacak. Bu dönemin kullanıcılarına sunduğu anlık mutabakat özelliği sayesinde yatırımcılar artık seküritize edilmiş dijital varlıklarını anında (t+0) alıp satabilecekler ve mutabakat imkanına sahip olacaklar.


“Finans dünyası için devrim niteliğinde bir yenilik sunuyor olacağız”


TeamSec'in Kurucu CEO'su Esad Erkam Köroğlu, konu hakkında şunları söyledi: "Biz, dijital varlık ve seküritizasyonun kesişiminde mevcut olan boşluğu dolduran çığır açıcı bir çözümü nihayetlendirerek finans dünyası için devrim niteliğinde bir yenilik sunuyor olacağız. Dubai Uluslararası Finans Merkezi'nden (DIFC) aldığımız bu inovasyon lisansı, sadece bir onay belgesi değil, aynı zamanda global finans sahnesinde oyunun kurallarını değiştirecek bir adım niteliği taşıyor. Geliştirdiğimiz yeni çözümle ilgili patent sürecimiz devam ederken, dünya çapında ilk kez sunacağımız bu çözümle, finans dünyasına daha fazla şeffaflık, güven ve erişilebilirlik katmayı hedefliyoruz. Bu sadece bir başarı hikayesi olmanın ötesinde; aynı zamanda finansal teknolojinin geleceğine yön verecek bir yolculuktur.”


        Esad Erkan Köroğlu


Son beş ayda Türkiye'de 155 milyon dolar değerinde menkul kıymetleştirme gerçekleştiren TeamSec, BAE ve Ortadoğu’da gerçekleştireceği işlem hacmi ile uluslararası arenada da dikkat çekmeye hazırlanıyor. Alınan İnovasyon Lisansı, TeamSec'in finansal teknoloji alanında uluslararası arenada öne çıkmasını sağlayacak ve şirketin küresel ölçekte daha fazla tanınmasına ve büyümesine olanak tanıyacak. DIFC tarafından verilen bu prestijli lisans, TeamSec'in sektördeki yenilikçi ve öncü rolünü pekiştiriyor.


TeamSec Hakkında

TeamSec, Türkiye ve Ortadoğu’da ilk kez yapay zeka ve bulut teknolojisi kullanarak menkul kıymetleştirmeyi evrimleştiren öncü finansal teknoloji şirketidir. Finansal kuruluşlara bilanço dışı kredi seküritizasyonu ile sermaye optimizasyonu sunan TeamSec aynı zamanda finansal olmayan kuruluşların aktiflerinde bulunan faturalı alacakları menkul kıymetleştirerek işletme sermayesi çözümleri sunmaktadır.


Daha Fazla Oku

    TeamSec

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk