Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Diğer Borsalar Düşüş Yaşarken, Coinbase’in İşlem Hacmi Ocak’ta Arttı

Coinbase'in ABD’de sahip olduğu güvenilirlik, FTX'in çöküşünün ardından borsaya yardımcı olan en büyük etken oldu.

25 Ocak 2023 10:22

Güncellenme: 25 Ocak 2023 12:50

JPMorgan analistlerinin yayınladığı rapora göre, Coinbase’in işlem hacmi bu yılın ilk haftalarında toparlanırken diğer borsalardaki düşüşler ise devam etti.


Coinbase’in Ocak ayındaki işlem hacmi, yıl başından bugüne kadar ortalama günlük hacimde bir önceki çeyreğe oranla yüzde 0,3 artarak 1,6 milyar dolar değerinde, küçük bir oran olmasına rağmen dikkat çekici bir artış gösterdi. JPMorgan verilerine göre, Kraken yüzde 13, Gemini ise yüzde 46 düşüş yaşadı.Coinbase'in işlem hacminde hafif de olsa yaşanan bu artış, borsanın 2022 yılı içinde işlem hacminde yaşanan düşüş dikkate alındığında bir değişime işaret ediyor.


JPMorgan analistleri, "Coinbase'in bir süredir güvenilir bir borsa olarak itibar kazandığını düşünüyoruz ve bundan dolayı faaliyet düzeyi toparlandıkça kazanılan bu itibarın pazar payını artırmaya yardımcı olduğunu tahmin ediyoruz” açıklamasını yaptılar.


Coinbase'in rakipleri olan Binance ve Gemini de dahil olmak üzere sektörde henüz düzenlemeye tabi olmayan borsalar, FTX’in iflasının ardından artan incelemelerle boğuşuyorlar ve bu durum Coinbase’i yatırımcıların gözünde dolandırıcılık riski yaşamadan işlem yapabilecekleri bir kurum haline getiriyor.


Raporda ayrıca, “Coinbase, rakiplerine göre, FTX'e doğrudan maruz kalmadı ve FTX’in iflasıyla ilgili etkilerden korundu” ifadeleri kullanıldı.


Daha Fazla Oku

    Coinbasekrakenişlem hacmiGemini

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Kripto Borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya Dava Açtı

5 Haziran 2023 19:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk