Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Devler Merkeziyetsiz Depolama için Buluştu

AMD, Seagate ve EY, merkeziyetsiz depolama alanında çalışma yapmak amacıyla ittifak kurdu.

31 Ekim 2022 15:27

Güncellenme: 31 Ekim 2022 16:38

Merkeziyetsiz dosya paylaşım protokolü Filecoin’in ana şirketi Protocol Labs, Web2’den Web3’e geçiş yapmak isteyen şirketleri destekleyecek bir iş birliğini açıkladı.


Organizasyonun kurucu ortakları bilgisayar donanım şirketi AMD, depolama cihazları üreten Degate ve danışmanlık şirketi Ernst & Young (EY) gibi sektörlerinin önemli oyuncularından oluşuyor.


Filecoin, kullanıcıların bilgisayar depolama kapasitesi alıp satabilmelerini sağlıyor. Şirket bunu merkeziyetsiz veri ve dosyalar sunan bir ağ üzerinden yapıyor. Bu hizmet, merkezi olarak çalışan Amazon Web Hizmetleri’ne bir alternatif olarak görülüyor.


Kâr amacı gütmeyen Filecoin Derneği içinde birleşen ‘Merkeziyetsiz Depolama İttifakı’, müşterilerin talepleri göz önünde bulundurularak merkeziyetsiz depolama çözümleri oluşturacak. Bu kapsamda veri merkezlerinin merkeziyetsiz ağlara geçişi de kolaylaştırılacak. Web2’den Web3’e geçişte oluşabilecek spesifik sorunların çözümü için de çalışma grupları oluşturulacak.


EY Blockchain Ortak’larından James Canterbury, “Merkeziyetsiz depolamayı veri altyapımızı çeşitlendirmek ve daha dirençli yapmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Bu iş birliği sayesinde merkeziyetsiz depolama ve tutarlılık sektörde daha geniş kesimler tarafından benimsenebilir” dedi.  


Kurucu ortaklar kripto dünyasında yabancı değil. AMD’nin merkez ve grafik üniteleri uzun süredir kripto madencileri tarafından kullanılıyor. Seagate’in satış rakamları, madencilerin kullanılmayan bilgisayar depolama kapasitelerini verimli hale getiren Chia adlı blokzinciri sayesinde ciddi ölçüde arttı. EY ise Polygon protokolü ile yaptığı iş birliği ile Ethereum blokzinciri üzerinde kendi ürünlerini çıkartıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk