Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Deutsche Bank, Memento Blockchain'le DAMA Projesi'ni Tamamladı

DAMA Projesi olarak da adlandırılan iş birliği, dijital varlık fonlarının oluşturulması ve bunlara erişimle ilgili sınamaları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

21 Şubat 2023 17:14

Güncellenme: 21 Şubat 2023 17:19

Deutsche Bank (DBK) ile Memento Blockchain, dijital fon yönetimi ve yatırım hizmeti için daha verimli, güvenli ve esnek bir çözüm bulmak amacıyla DAMA (Digital Assets Management Access) Projesi olarak da bilinen proof of concept'i başarıyla tamamladı.


DBK Salı günü yayımladığı bir raporda, projenin, dijital fonların oluşturulması ve bu fonlara erişimle ilgili sınamaları ortadan kaldırmayı amaçladığını kaydetti. Banka, "Bu proof of concept’in aynı zamanda, 5 Ağustos 2022'de Singapur Merkez Bankası'nın Finans Sektörü Teknolojisi ve İnovasyonu (FSTI) Proof of Concept (POC) hibesine layık görüldüğünü açıkladı.


Söz konusu raporda, hizmet ücretlerinin, DEXT token'ları ihraç eden, Memento blok zincir ürünü Domani tarafından sağlandığı kaydedildi. Bu token'lar bugün itibariyle 12 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.


Deutsche Bank raporunda, kripto para fonu oluşturmak veya bu fonlara erişmek için benimsenmiş mevcut sistemin yalnızca uzun zaman gerektirmediğini, ayrıca, en iyi kaynaklara sahip aktörlerin yanı sıra, çoğu varlık yöneticisini ve kurumsal yatırımcıyı pazardan uzaklaştıracak kadar maliyetli ve riskli olduğunu belirtti.


Banka, DAMA'nın, varlık yöneticilerinin ve bunların mevcut transfer acentelerinin, fon yöneticilerinin ve emanetçilerinin dijital fon oluşturmak ve yönetmek için gerekli çaba ve maliyeti önemli ölçüde azaltmak amacıyla kullanabilecekleri, dijital fon yatırımı hizmeti verecek tek bir platform olarak faaliyet göstereceğini de duyurdu


Daha Fazla Oku

    Deutsche BankMemento BlokchainDAMAdijital fon yönetimi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk