Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Deloitte, Dijital Lojistik Hizmetlerinde Kilt Blok Zincirini Kullanacak

Denizcilik sektörünün dev ismi Hapag-Lloyd, Deloitte’nin KYX (Müşterini ve Kargonu Tanı) sistemini uygulayan ilk şirket olacak.

7 Aralık 2023 15:42

Güncellenme: 7 Aralık 2023 15:51

"Dört Büyük" muhasebe firmasından biri olan Deloitte, denizcilik endüstrisine odaklanan lojistik ve tedarik zinciri hizmetleri sunmak için Polkadot (DOT) tabanlı Kilt blok zincirini kullanacak.


KILT protokolünün kurucusu Ingo Rube, Hindistan Blockchain Haftası konferansında CoinDesk'e yaptığı açıklamada, Deloitte'nin KYX hizmeti sunmak adına tedarik zinciri teknolojisi şirketi olan Nexxiot ile birlikte çalıştığını söyledi.


KYX, müşterinin kimliğini ve sevk edilen mallarını tanımlayıp doğrulayan Müşterini Tanı (KYC) ve Kargonu Tanı süreçlerinin kombinasyonudur. Bu sistem, Kilt ağı üzerine inşa edilmiştir.


Rube, süreci şu şekilde açıkladı: “KILT üzerinde yer alan merkeziyetsiz ve açık kaynaklı çözümler kullanan herhangi bir kuruluş, kripto para birimleriyle uğraşmak zorunda kalmadan veya blok zinciri deneyimine ihtiyaç duymadan blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir hizmet sunabilir.”


Denizcilik sektörünün dev ismi Hapag-Lloyd, Deloitte’nin KYX (Müşterini ve Kargonu Tanı) sistemini uygulayan ilk şirket olacak. Telekomünikasyon devi Vodafone ise çok yakında Hapag-Llyod’a katılacak. Hapag-Lloyd'un yaklaşık 1,5 milyon konteynerini, güvenli olduklarını ve açılmadıklarını göstermek için izlenebilen cihazlarla donattığı söyleniyor.


Veriler, KILT protokolünün yerel token’ı KILT’in son 24 saatte yüzde 2,5 arttığını gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    DOTPolkadotkiltdeloittelojistik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk