Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Degen Chain İki Günlük Aradan Sonra Tekrar Faaliyete Geçti

Memecoin layer-3 blok zinciri 50 saatten fazla kullanım dışı kaldı.

15 Mayıs 2024 13:55

Güncellenme: 15 Mayıs 2024 14:15

Memecoin'lere yönelik bir Ethereum layer-3 blok zinciri olan Degen Chain, iki günlük bir kesintinin ardından tekrar faaliyete döndü.


Zincir, UTC saat dilimiyle 12 Mayıs 20:15’te kapatıldığından beri kullanılamaz durumdaydı. 50 saatten fazla bir süre boyunca işlemleri doğrulayamadı ve yeni bloklar üretemedi.Protokol, özellikle işlemleri ve veri kullanılabilirliğini yönetmek adına teknik framework ve operasyonel destek için bir rollup altyapı platformu olan Conduit ile çalışıyor.


Rollup'lar, işlemleri off-chain gerçekleştirir ve bunları paketleyip Ethereum'a göndererek hızı artırırken maliyetleri düşürür. Conduit aracılığıyla bir layer-3 blok zinciri olarak faaliyet gösteren Degen Chain, yüksek işlem hacimlerini kaldırabilecek kapasiteye sahiptir.


Degen Chain, 14 Mayıs'ta Conduit'in ağ için blok üretimini durduran "özel bir yapılandırma değişikliğine" gitti.


Degen Chain bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve memecoin çılgınlığı sayesinde hızla 100 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.


DefiLlama'ya göre, zincirin piyasa değeri 200 milyon doların biraz altında ve toplam kilitli değeri 2,17 milyon dolar. Kesintiyle birlikte ağın yerel token’ı DEGEN'in değeri yüzde 6 düşerek 0,16 dolara geriledi.


Daha Fazla Oku

    degen chainEthereumconduitlayer-3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk