Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

DappRadar: Oyunlar, Temmuz Ayında Blockchain Etkinliğinin Yüzde 60'ını Kapsıyor

DappRadar'ın en son aylık raporu, blockchain oyunlarına ve NFT pazar trendlerine baktı.

5 Ağustos 2022 06:56

Güncellenme: 5 Ağustos 2022 09:59

DappRadar'ın Temmuz ayında kilit endüstri temalarını özetleyen en son raporunda blockchain tabanlı oyunlar parlak bir noktaydı.

 

DappRadar'ın araştırma başkanı Pedro Herrera, "[Merkeziyetsiz finans] ve genel blockchain faaliyetini olumsuz yönde olsa da, oyun Benzersiz Aktif Cüzdanlar (UAW) yükselmeye devam ediyor ve neredeyse 1 milyon günlük cüzdana ulaşıyor" dedi.

 

Game dapps, Temmuz ayında genel blockchain etkinliğinin yüzde 60'ına katkıda bulundu ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Herrera, "Oyun tokenları de zorlu piyasa koşullarından muzdarip olsa da, blockchain oyunları artan oranlarda oynanmaya devam ediyor. The Sandbox Alpha Season 3’ü, Illuvium'un Beta’nın oynanışı, Gala canlı oyunları veya Axie Infinity'nin arazi kazığı gibi ilgili oyun etkinlikleriyle, Web3 oyunları önümüzdeki aylarda endüstrinin itici gücü olacak şekilde şekilleniyor "diye ekledi.

 

NFT’ler

 

DappRadar'a göre, NFT’lerin hacimleri, kripto ayı piyasası sırasında zayıfladı ve hacimler, Haziran 2021'den bu yana ilk kez işlemlerde 1 milyar dolara ulaşamadı. NFT platformu Yuga Labs, Temmuz ayında NFT pazarının toplam işlem hacminin yüzde 20'sinden fazlasını oluşturması dikkat çekti.

 

NFT devi OpenSea, baskın pazar olmaya devam ediyor, ancak ticaret hacmine göre pazardaki payı, başladığından beri ilk kez % 60'a düştü, DappRadar bulundu. Ethereum'daki X2Y2 ve Solana'nın Magic Eden'i de dahil olmak üzere OpenSea'nin benzerlerinin, OpenSea'nin pazar payının bir kısmını (Mayıs ayında yüzde 84) ele geçirdiğini de sözlerine ekledi. GameStop ve Nickelodeon'un son NFT girişimlerinin sonra OpenSea için sektörde daha fazla rekabet ortaya çıkıyor.

 

Herrera, "NFT'lerin avatar çılgınlığı sırasında yaşanan coşkulu seviyesine geri dönüp dönemeyeceği ve kripto piyasasının nihayet yakın gelecekte kayalık bir makro ortama maruz kalabilecek sermaye piyasalarından ayrılıp ayrılamayacağı sorusu devam ediyor" dedi.

 

Sırada ne var?

 

Herrera, "Genel olarak, dapp endüstrisi kripto kışına ve kripto bulaşmasından kaynaklanan kargaşaya iyi yanıt veriyor. Terra'nın çöküşünün ve [Three Arrows Capital] ve Celsius [Network] iflaslarının hala ortaya çıkaracak daha çok şeyi olup olmadığı görülecektir. Ancak, düzenleyicilerin politika oluşturma süreçlerini hızlandırmalarını bekleyin "dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Jack Dorsey'nin Kurduğu Block, Bir Bitcoin Madencilik Sistemi İnşa Ediyor

24 Nisan 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk