Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Danışmanlık Devi KPMG Metaverse’e Giriyor

Bu hamle PwC Hong Kong’un metaverse üzerinde NFT olarak bir arazi almasından sonra geldi.

22 Haziran 2022 14:42

Güncellenme: 22 Haziran 2022 16:11

Önde gelen dört danışmanlık şirketinden biri olan KPMG, ABD ve Kanada iş birimlerinin arasında bir işbirliği merkezi kurmak suretiyle metaverse’e adım atıyor.


Bu merkez, şirketin çalışanlarının müşterilerinin ve topluluklarının bağlantı kurmasına, etkileşimde bulunmasına ve farklı sektörler ve endüstrilerdeki fırsatları keşfetmelerine imkân sağlayacak. KPMG’nin ABD’deki başkan yardımcısı ve COO’su Laura Newinski, “Metaverse bir Pazar fırsatı sunduğu gibi yetenekli işgücü ile etkileşimi kurgulamak ve dünya üzerindeki farklı kişileri farklı bir deneyim üzerinden bir araya getirmek anlamında da fırsatlar sunuyor” diyor.


Metaverse sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internetin karmasından oluşan bir dünya. Neil Stephenson’ın 1992 tarihli Snowcrash kitabında geçen kavram son dönemde popüler hale geldi. Teknoloji henüz hâlâ emekleme aşamasında ancak Nike, Facebook ve hatta JP Morgan gibi oyuncular metaverse’e yatırım yapıyor. Citi, kısa süre önce yaptığı açıklamada metaverse’ün 13 trilyon dolar civarında bir gelir fırsatı sunduğunu ve sadece teknoloji oyuncuları için değil kripto paralar için de önemli etiler oluşturacağını belirtti.


KPMG Kanada’nın başkanı ve dijital bölümün genel müdürü Armughan Ahmad, “Metaverse 2030 yılında 5 milyar kullanıcıya ulaşabilecek, 13 trilyonluk bir gelir potansiyeli oluşturabilecek bir pazar fırsatı sunuyor” diyor.


Bu, büyük ölçekli danışmanlık şirketlerinin metaverse’e ilk girişi değil. Geçen yıl PwC Hong Kong NFT ile temsil edilen arazi satın aldığını duyurmuştu.


KPMG’nin metaverse lansmanı şirketin Kanada biriminin bitcoin ve ether satın alarak bilançosuna işlemesinin ve World of Women BFT koleksiyonundan dijital sanat eseri almasının ardından geldi. Bu arada şirketin hem ABD’deki hem de Kanada’daki birimleri Chain Fusion aracını kullanmaya başladıklarını duyurdular. Chain Fusion, finansal hizmetler, fintech ve kripto şirketlerine denetim hizmeti veren özel bir araç.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Vitalik Buterin, Ethereum'un Güçlü ve Zayıf Yönleri Hakkında Konuştu

10 Temmuz 2024 22:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk