Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

“Daha İyi Piyasalar İçin Hazırız”

Ayı piyasasının içine doğan Wofdex 2023’ün daha iyi bir yıl olacağına inanarak hareket ediyor

14 Ocak 2023 19:31

Güncellenme: 14 Ocak 2023 21:25

Yaklaşık bir yıl önce temelleri atılan ve Temmuz 2022’de müşteri toplamaya başlayan kripto para borsası Wofdex ayı piyasalarından çıkışın başladığına inanarak yeniden pozisyon alıyor.


Wofdex Kripto Borsası CEO’su Yiğit Özay, “Hem yatırımcı hem şirket yönetiminde olmak üzere 13 yıldır finans sektörünün içindeyim. Edindiğim tecrübeler gösterdi ki, geminin dibe vurduğunu cesetlerin yüzeye vurmasından anlarsınız. Batan şirketler, iflaslar artıyorsa krizin sonuna gelmişiz demektir. Bir süre daha kötü koşullar devam edecek ama güneşli günlere doğru geçmeye başladık” diyor.


Şirket bu öngörü ile yeni projeler için de hazırlıklarını tamamlıyor. Bugün için açıklayamasalar da şubat ayı başında önemli bir duyuru yapacaklarını belirtiyor Yiğit Özay ve bu projenin dışında token projeleri için de altyapılarının hazır olduğunu belirtiyor: “Önümüzdeki 5 yıl içinde token projelerini destekleyeceğimizi açıkladık ve buna göre altyapımızı hazırladık. Bir borsanın token projesine destek veriyor olması için kullanıcı sayısı olması gerekiyor. Biz yeni kurulmuş bir borsa olarak bu kullanıcı sayısına sahibiz. İlk yaptığımız FIN8 projesi yaklaşık 24 dakikada tamamlandı.”


Wofdex token tarafında  ARTE İnşaat ile Arte Token projesini de hayata geçirdi. Token sahiplerine ev alırken indirim sağlayan yada şirketin sahip olduğu binicilik kulüpleri gibi tesislerde avantajlar sunan tokendan elde edilecek gelirin de yüzde 8’i dağıtılacak.


Süreci Sağlam Atlatanlar Meyveleri Toplar


Yeni kurulmuş bir borsa olan Wofdex, tamamı kendisine ait yazılımları ve 7/24 yatırımcıların telefonlarına yanıt verebilme yeteneği ile sektörde farklılaşmaya çalışıyor. Diğer yandan şirket, özellikle merkezi borsalar üzerindeki soru işeretlerini de kaldırmaya çalışıyor. Yiğit Özay, “Müşteri varlığı düzgün tutulursa piyasa durumu ne olursa olsun sıkıntı olmaz. Bir kripto para borsasının hazine tarafında risk alam lüksü yoktur. FTX’in batma nedeni buydu ve bu bile bile gidilen bir yoldu. FTX hem kripto paraları hem de fiyat paraları doğru olarak tutmadı. Biz müşterilerimizin yükümlülüklerini birebir olacak şekilde ayarlıyoruz. Ve bir sıkıntı yaşamamız söz konusu değil” diyor.


Elbette tüm bu adımlara karşın Wofdex de piyasadaki koşullar gereği müşteri bulmakta zorlanıyor. Ancak Yiğit Özay 2023’teki olumlu beklentilerini yineliyor: “Tüm oyuncular için söylüyorum, bu süreci sağ salim atlatanlar çekmiş oldukları tüm sıkıntıların meyvesini 2023 yılında yiyecek.”


Daha Fazla Oku

    WofdexMerkezi Borsa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk