Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

DA DAvidson, Marathon Digital’ı 2022’de En Önde Gelen Madencilik Şirketleri Arasında Gösterdi

Yatırım bankası DA Davidson, kısa süre önce yapılan satıştan sonra şirketin hisselerinin yükseldiğine vurgu yapıyor.

6 Mart 2022 15:15

Güncellenme: 25 Mayıs 2022 10:36

Halka açık en büyük bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital (MARA), DA Davidson tarafından 2022’deki önemli şirketlerden biri olarak gösterildi

  • Wall Street’te faaliyet gösteren yatırım bankası kısa süre önce yapılan satış sonrası şirketin hisselerinin yukarı yönlü hareket edeceğine inanıyor.

  • Analist Christopher Brendler, “Teksas’daki düşük maliyetli tesisi ve yeni Bitmain altyapısı sayesinde MARA’nın yeni bir sermaye artışı gerekmeksizin 2023’ün ilk çeyreğinde 23 EH/s işlemci gücüne erişeceğine inanıyoruz” diyor. 

  • Brendler incelediği altı madencilik şirketinde de yukarı yönlü fırsatlar gördüğünü ve madencilik şirketlerinin getiri performansının bitcoinin kendisinden daha iyi olabileceğini vurguluyor. Ancak her ne kadar yıl içinde SEC tarafından yanlış anlaşmalardan kaynaklanan bir soruşturma geçirmiş olsa da Marathon, Brendler’ın gözdesi. 

  • “En büyük kaygımız rekabetin artmasıyla birlikte maliyetlerin de yükselmesi ve marjları korumanın zorluğu. Ancak Marathon’un ölçeği, zamanlaması ve uzmanlığı ciddi bir avantaj ortaya koyuyor” diyor Brendler. 

  • Brendler Marathon’u öne çıkarıyor. Ayrıca Core Scientific, Riot Blockchain (RIOT) Stronghold Digital Mining (SDIG) Jut 8 Mining (HUT) ve Argo Blockchain (ARGO) da olumlu gördüğü şirketler. 

  • Marathon, kısa süre önce 879,1 milyon dolar ödeyerek Bitmain’den 78.000 Antminer S19 XP cihazı satın aldı. bu yatırımdan sonra şirketin madencilik gücünün 2023’ün başında 23,3 EH/s’ye çıkması yani yüzde 600 artması bekleniyor. 

  • TradingView’un verilerine göre Marathon’un hisseleri 9 Kasım’da tepe noktasına erişti ve o noktaya göre yüzde 50 düşüş gösterdi. Aynı dönemde bitcoin yüzde 30 düştü. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk